Ogłoszony 15 maja przez Zjednoczoną Prawicę Polski Ład wywołał prawdziwą burzę w mediach. Politycy rozpoczęli głęboką dyskusję, krytykując pomysł PiS i jego założenia. Swój komentarz w tej sprawie wtrąciła również Klaudia Jachira, która podzieliła się z internautami dość zaskakującymi i „kosmicznymi” przeliczeniami.

W sobotę ogłoszono nowy rządowy projekt społeczno-gospodarczy, który ma na celu naprawę Polski po pandemii koronawirusa. Jako jego najważniejsze propozycje wymienia się: podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, zwiększenie drugiego progu podatkowego z 85 tysięcy do 120 tysięcy, likwidację tzw. umów śmieciowych, emeryturę do 2500 złotych wolna od podatku, zerowy podatek dla osób pracujących w wieku emerytalnym, ułatwienia w zakresie otrzymywania kredytów na mieszkanie oraz nowe świadczenia socjalne dla rodziców małych dzieci.

Zobacz również: Budka skrytykował Polski Ład. Jest przekonany, że to, co w nim dobre, wymyśliła PO

Pomysł PiS wzbudził ogromne emocje zarówno po lewej, jak i prawej stronie sceny politycznej. Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira po skrupulatnych obliczeniach stwierdziła, że Polski Ład będzie nas kosztował wręcz astronomiczny sumy.

— Ile będzie nas kosztował Polski ład? 650 mld zł to astronomiczna suma, dlatego postaram się ją przybliżyć. W galaktyce jest ok. 200 mld gwiazd, dlatego musielibyśmy dodać wszystkie gwiazdy Drogi Mlecznej, Andromedy i Trójkąta. 3 galaktyki — tyle będzie nas kosztował Polski ład! — napisała parlamentarzystka, jednak szybko skorygowała swój wpis.

Przeczytaj również:  Szczęsny obronił karnego. Zdradził, co działo się chwilę wcześniej

— Do niedawna Droga Mleczna liczyła 200 mld gwiazd, teraz szacuje się, że jest ich 400 mld, więc Polski ład to tylko 1,5 galaktyki — oceniła.

Zobacz również: Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Podała powód [WIDEO]

źródło: stefczyk.info, dorzeczy.pl

(Visited 1 187 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj