Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka skrytykował nową inicjatywę Prawa i Sprawiedliwości, która została zaprezentowana jako „Polski Ład”. Poseł PO jest zdania, że „część dobrych rozwiązań” pochodzi z pomysłów jego partii. Wciąż nie wiadomo jednak, czy Budka zamierza wspierać te projekty w Sejmie.

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy, który ma na celu „naprawę” Polski po ciężkim okresie pandemii. Promowany przez Zjednoczoną Prawicę projekt obejmuje fundamenty takie, jak: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżkę podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emeryturę bez podatku do 2500 zł.

Zobacz również: Maseczki jeszcze do nas powrócą? Dr Fauci jest zdania, że ich noszenie może być „sezonowym trendem”

Obietnice PiS, które zostały ogłoszone w sobotę 15 maja, wywołały prawdziwą burzę w mediach. Szczególnie podirytowany okazał się Borys Budka, który powiedział, co sądzi o Polskim Ładzie.

Zobacz również: Zmarł Jerzy Wilk, poseł Prawa i Sprawiedliwości i były prezydent Elbląga

Przeczytaj również:  Nadciąga katastrofa? "Spektakularne bankructwa albo chleb po 12 złotych”

— To projekt głównie wyborczy, obliczony na pozyskanie głosów w określonych grupach społecznych, a nie wizja nowoczesnego społeczeństwa, dobrze przygotowanego do wyzwań przyszłości — stwierdził lider PO udzielając wywiadu dla „Rzeczpospolitej”.

— Część dobrych rozwiązań jest wziętych wprost z propozycji prezentowanych w ostatnim czasie przez Platformę Obywatelską: podwyższenie kwoty wolnej od podatku, obniżenie tzw. klina płacowego, bezlimitowe zabiegi medyczne — dodał Budka.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 353 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj