Poseł PiS Jan Mosiński podkreślił, jak ważna jest w obecnych czasach nauka historii oraz patriotycznych wartości, które umacniają cały naród.

— Siła narodu i wspólnoty polega na tym, że zna historie, pamięta o bohaterach, wyciąga wnioski, aby uniknąć błędów na przyszłość. Opozycja wielokrotnie dawała dowody, że dla niej bohaterowie to jakiś obciach — powiedział poseł PiS Jan Mosiński.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezentując Polski Nowy Ład, zaznaczył, że już wkrótce w szkołach średnich nauka historii zostanie podzielona na dwa nurty. Będzie to historia powszechna i historia Polski.

— Dla każdego z tych nurtów będzie przeznaczone 2, 3 może nawet więcej godzin w ciągu tygodnia zajęć. Krótko mówiąc, ogromna zmiana — wyjaśnił prezes PiS.

Zobacz również: Kukiz dołączy do Zjednoczonej Prawicy? Gowin zabrał głos w tej sprawie

Słowa te oburzyły posłankę Koalicji Obywatelskiej Katarzynę Lubnauer, która opublikowała na Twitterze zaskakujący post.

— Ale tym podwajaniem lekcji historii w szkołach średnich, to młodzieży nie zdobędą. Mówiły mi 3 zapłakane kuzynki — zdradziła w mediach społecznościowych Lubnauer.

Wpis ten skomentował Jan Mosiński, podkreślając, że nie rozumie postawy posłanki, która powinna przecież promować tak ważną naukę historii.

Przeczytaj również:  “Muszę mieć to uchwalone natychmiast”. Kukiz stawia PiS-owi ultimatum

— Trudno zrozumieć to, że poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podważa sens nauki historii powszechnej, historii Polski w klasach średnich. Myślę, że jak nasza młodzież tak naprawdę pozna historię, to będzie to jeden z najbardziej ulubionych przedmiotów w szkole — stwierdził.

— Nie dziwi mnie jednak takie podejście ze strony opozycji, która zawsze miała jakieś takie dziwne postawy, jeżeli chodzi o historię, mówiąc: „a po co wracać do historii, trzeba patrzeć w przyszłość”. Nie. Siła narodu i wspólnoty polega na tym, że zna historie, pamięta o bohaterach, wyciąga wnioski, aby uniknąć błędów na przyszłość. Opozycja wielokrotnie dawała dowody, że dla niej bohaterowie to jakiś obciach — zauważył polityk.

Zobacz również: Jachira zwróciła się do prośbą do liderów opozycji. Nie zabrakło wulgarnych słów

źródło: niezalezna.pl

(Visited 887 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj