propolski.pl: Rosyjscy żołnierze

Co knuje Putin? Rosja przerzuca do Donbasu czołgi i snajperów. Ukraiński wywiad alarmuje

Wywiad ministerstwa obrony Ukrainy opublikował niepokojący komunikat. Z jego treści wynika, że Rosja dokonuje przerzutu dużej części wojsk na teren zbuntowanej republiki Donbasu. Mowa tu o czołgach i snajperach.

W komunikacie ukraiński wywiad poinformował o działaniach, które Rosja podejmuje, aby uniemożliwić stabilizację sytuacji w Donbasie. Jak podano, „dowództwo grupy operacyjnej rosyjskich okupacyjnych wojsk” wzdłuż linii rozgraniczenia wzmacnia jednostki dodatkowymi 122-mm działami samobieżnymi, czołgami, bojowymi wozami piechoty i żołnierzami.

Zobacz również: Uroczyste pożegnanie Angeli Merkel. Odchodzi ze stanowiska kanclerza po 16 latach [WIDEO]

W komunikacie dodano, że w ten sposób Rosja narusza zawarte wcześniej uzgodnienia. Zakładały one wycofanie ciężkiego sprzętu z tego rejonu.

Ponadto ukraiński wywiad przekazał, że Rosja zwiększyła liczbę sił snajperskich gotowych do zadania strat składowi osobowemu Ukrainy. Mowa także o zdolności do zniszczenia kamer i prowokowania ognia w odpowiedzi. Prowadzone są też ćwiczenia snajperów niewłączonych do działań bojowych.

Zobacz również: Nawet on?! Tusk zachęca Polaków do przyjęcia kolejnych dawek: „Jeśli kochasz, to się szczep” [WIDEO]

Media zwracają uwagę, że komunikat pojawił się zaledwie kilka godzin przed zaplanowaną rozmową Joe Bidena z Władimirem Putinem. Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji porozmawiają właśnie o sytuacji na Ukrainie.

Źródło: wMeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these