Robert Mazurek

Robert Mazurek bezlitosny dla przewodniczącego Platformy Obywatelskiej: „Wyście je roztrwonili” (…) „Jedzie mi tu czołg?”

Redaktor Faktów RMF FM Robert Mazurek przypomniał Borysowi Budce o niezrealizowanej inwestycji rządu Donalda Tuska. Chodziło o budowę elektrowni atomowej, która według planistów PO miała zostać oddana do użytku w 2020 roku.

— Chce pan naprawdę żebyśmy o tym porozmawiali? — spytał prowokacyjnie Robert Mazurek. — O fachowości z waszej strony?

— Na przykład rozmawiać o wynikach spółek skarbu państwa. Możemy się zmierzyć na dane ekonomiczne.

— Proszę pana. Nie chcę powtarzać przez propagandę pisowską podawanych danych. Ale wie pan, to oni te miliardy z VATu przynieśli, a wyście je roztrwonili. To oni dali na 500 plus, a wyście dali 100 tysięcy miesięcznie ministrowi Gradowi na budowę elektrowni atomowej. Apropos, czy wie pan, że w tym roku ma być oddana elektrownia jądrowa w Polsce? Poważnie.

— Jedzie mi tu czołg? — spytał z przekąsem Budka.

— A wie pan skąd ja to wiem?

— Skąd? zainteresował się przewodniczący PO.

Platforma Obywatelska w roku 2009 przyjęła taką strategię — przypomniał o niezrealizowanej inwestycji prowadzący.

Tematem rozmowy była także kwestia koronawirusa oraz licznych fałszywych informacji, które powielali w sieci prominentni politycy Platformy Obywatelskiej:

Kampania Platformy będzie teraz polegała na obrzucaniu rządu fejkami? Takie mam wrażenie z ostatnich dwóch, trzech dni. Najpierw pani poseł Pomaska zaatakowała rząd, że Polska nie wzięła udziału w tych europejskich przetargach na testy na koronawirusa i na maseczki. Dopiero później wytłumaczono, że zdecydował o tym minister Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej.

— Sześć lat temu. Mówimy o czasach obecnych — bronił się Borys Budka.

— Pani poseł grzmiała, nie wiedząc, że atakuje swojego kolegę — wskazał Mazurek.

Przeczytaj również: Tomasz Grodzki zabrał głos. Odpowiedzieli mu rozwścieczeni internauci: „Pan powinien być izolowany z wielu powodów”

źródło: RMF FM

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these