Rafał Trzaskowski

Trzaskowski na zwolnieniu lekarskim. Ratusz: „Prezydent jest osłabiony”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odpoczywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. W czasie szalejącej epidemii można podejrzewać, że polityk zaraził się koronawirusem. Na szczęście jego dolegliwości to jedynie lekkie przeziębienie.

— Prezydent jest lekko przeziębiony, nie ma to nic wspólnego z koronawirusem, jest osłabiony dużą ilością pracy, którą wykonywał. Prezydent pracował praktycznie 24 godziny na dobę — poinformowała w środę rzecznik ratusza Karolina Gałecka. Dodała, że prezydent Trzaskowski nie ma poważnych objawów, takich jak gorączka.

— Ma 35,5 st.C. Tak naprawdę, jest to bardziej osłabienie. Lekarz zalecił mu, pozostanie w domu. Prezydent obecnie przebywa w domu. Ma zwolnienie do końca tygodnia — wyjaśniła rzecznik w rozmowie z PAP.

Doradcy prezydenta stolicy podkreślili, że stan jego zdrowia nie jest związany z kontaktem z osobą, która byłaby zarażona koronawirusem. W środę w stołecznym ratuszu miało miejsce spotkanie prezydentów największych miast w Polsce. Rozmowy dotyczyły działań w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Z powodu przeziębienia nie wziął w nim udziału prezydent Trzaskowski. Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska powiedziała, że samorządy skoncentrują się na przygotowaniu przedszkoli i szkół do dalszego funkcjonowania. Dodała, że chodzi m.in. o zakup środków do dezynfekcji.

Apelowała przy tym do rządu, by pojawiły się konkretne wytyczne dotyczące działań w związku z epidemią koronawirusa.

— Potrzebujemy bardzo czytelnych instrukcji dla dyrektorów i mam nadzieję, że przez ten okres dwóch tygodni kuratorium oświaty i Ministerstwo Zdrowia takie instrukcje dla dyrektorów szkół przygotuje — oznajmiła.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these