Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz podziękował wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. Wyraził również wdzięczność pod adresem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który przez długi czas zabiegał o unieważnienie marszu.

Robert Bąkiewicz wysłał do PAP informację, że według jego obliczeń w ostatniej edycji Marszu wzięło udział nawet 150 tys. osób.

— Z uwagi na trudną sytuację międzynarodową, ale i wewnętrzną, widok tłumu patriotów był mocnym sygnałem, zarówno dla zewnętrznych, jak i rodzimych wrogów polskości – szczególnie, że tegoroczny Marsz był również wyrazem wdzięczności i solidarności dla służb broniących polskich granic — podkreślił Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Bąkiewicz podziękował także wolontariuszom, którzy zaangażowali się we wspólną pracę i nie ulegali żadnym prowokacjom hejterów. Dzięki nim impreza miała wyjątkowo spokojny przebieg.

Polityk zwrócił uwagę na skomplikowaną sytuację Marszu Niepodległości i nieuregulowanych płatności.

— Mamy wciąż do opłacenia rachunki na kwotę 230 000 złotych — stwierdził i poprosił wszystkich sympatyków wydarzenia o wsparcie finansowe.

Robert Bąkiewicz przesłał także wiadomość do prezydenta Warszawy, który do samego końca dokładał wszelkich starań, by zablokować organizację marszu. Ironicznie podziękował mu za „nieoceniony wkład w sukces organizacyjny i frekwencyjny XII Marszu Niepodległości”.

Przeczytaj również:  Duda odważnie: Każdy, kto zaatakuje naszą ziemię, zostanie wyparty albo zniszczony

Zobacz również: Granica polsko-białoruska. Migranci stworzyli taran [WIDEO]

Zobacz również: Posłanka Lewicy nie potrafiła wymienić sąsiadów Polski: “Rozumiem. Podstawówka była dawno” [WIDEO]

Źródło: PAP, Stefczyk.Info

(Visited 418 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj