Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. Jacek Popiel, z pomocą strony internetowej uczelni, zaapelował do pracowników i studentów uczelni, by ci udostępnili informacje o przyjęciu szczepionki przeciwko C****-**.

Treść przemówienia rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego wygłosił w środę, podczas posiedzenia senatu uczelni. Treść pisma została wcześniej przedyskutowana z kolegium rektorsko-dziekańskim oraz Samorządem Studentów UJ i uzyskała akceptację tych instytucji.

— W związku z dynamicznym rozwojem kolejnej fali pandemii COVID-19 i troską o zdrowie pracowników, studentów i doktorantów, zwracam się do Społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego z prośbą o dobrowolne udostępnienie informacji o fakcie przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 w formie okazania zaświadczenia (certyfikatu) potwierdzającego odbycie pełnego cyklu szczepienia —  napisał w apelu rektor, prof. Popiel.

Zobacz również: Zastrzelił trzech członków BLM. Sąd orzekł 5 razy NIEWINNY [WIDEO]

W uzasadnieniu napisał, że pozyskane informacje będą pomocne do przygotowania organizacji funkcjonowania uczelni w kolejnym etapie pandemii, tak aby warunki pracy i kształcenia były bezpieczne.

Rektor podkreślił, że biorąc pod uwagę wrażliwy charakter tych danych, uniwersytet zabezpieczy je ze szczególną starannością i zostaną wykorzystane wyłącznie w celu przeciwdziałania zagrożeniom epidemicznym, z korzyścią dla całej społeczności akademickiej.

Przeczytaj również:  Nie żyje Leonard Pietraszak. Znany aktor miał 86 lat

— Informacje te posłużą wyłącznie odpowiedniemu zorganizowaniu pracy i kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim — zaznaczył prof. Popiel.

Zbieranie informacji na wydziałach zostanie powierzone odpowiadającym za nie dziekanom, a w innych jednostkach uczelni odpowiedzialni będą dyrektorzy. W przypadku jednostek administracji ogólnouczelnianej odpowiada za to kanclerz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zobacz również: Minister Błaszczak skacze z radości. Posiłki wojskowe z kolejnego państwa. 100 inżynierów zbuduje dla nas zaporę na granicy

Upoważnione osoby zwrócą się do pracowników i studentów z prośbą o udostępnienie informacji. Ci, którzy przekażą swoje informacje uczelni o przyjęciu szczepionki, mają wysyłać wiadomości na adres wskazanej poczty uniwersyteckiej.

Rektor prosi pracowników i studentów o udostępnienie tych informacji do 1 grudnia. Dziekani i dyrektorzy oraz kanclerz Uniwersytetu Jagiellońskiego mają kolejny dzień, do 2 grudnia przekazać zebrane dane do biura rektora UJ.

— Podkreślam, że osoby, którym informacje zostaną przekazane, zobowiązane są zachować je w poufności, a Uniwersytet wykorzysta te dane wyłącznie w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 wśród Społeczności akademickiej — powiedział rektor.

W jego mniemaniu „jedynie będąc odpowiedzialnymi i troszcząc się wzajemnie o swoje zdrowie, jesteśmy w stanie przeciwstawić się dalszemu rozwojowi pandemii”.

Przeczytaj również:  Komunikat Straży Granicznej. Nowe niepokojące doniesienia

Z oficjalnych informacji rządu wynika, że w pełni zaszczepionych obywateli, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, lub pojedynczą dawką szczepionki Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 20 mln osób.

Zobacz również: Nie uwierzysz! Białorusini uczą migrantów walki nożem? [WIDEO]

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował w środę, że póki co rząd nie przewiduje wprowadzenia nakazu szprycowania obywateli.

— Wydaje mi się, że w tej chwili jesteśmy na takim etapie Narodowego Programu Szczepień, że na gwałtowny wzrost liczby szczepień może wpłynąć tylko albo strach, albo obowiązek szczepień, ale tutaj takie rozwiązanie nie jest przewidywane na tym etapie — powiedział Dworczyk podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 776 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj