Kyle Rittenhouse został uniewinniony od wszystkich 5 zarzutów dotyczących postrzelenia trzech członków BLM. Mężczyzna usłyszał od ławy przysięgłych 5 razy słowa NIEWINNY. Ławnicy uznali, że działał on wyłącznie w obronie własnej. Uznano go za niewinnego także w zarzucie dotyczącym nielegalnego przewiezienia broni między poszczególnymi stanami.

O sprawie Kyle’a Rittenhose’a było głośno jakiś czas temu, gdy w Stanach Zjednoczonych dochodziło do masowych zamieszek, aktów wandalizmu i kradzieży. Chłopak uratował swoje życie, gdy 3 członków grupy BLM próbowało odebrać mu broń. Gdy Kyle upadł na ziemię, uciekając przed goniącymi go napastnikami, zmuszony był oddać strzały w stronę trzech mężczyzn będących zaledwie metry od niego. Dwoje napastników zginęło na miejscu, a trzeci został ranny.

Wzruszające nagranie pokazuje, jak cała sprawa wpłynęła na młodego chłopaka. Gdy doszło do niefortunnej strzelaniny Kyle miał zaledwie 17 lat. Niestety w tej sprawie, tak naprawdę, nie ma żadnego zwycięzcy. Trzej ludzie zginęli z własnej głupoty. A młody chłopak musi spędzić resztę życia ze świadomością, że musiał odebrać je komuś innemu.

Zobacz również: Zamaskowani dziennikarze płaczą, że zostali zatrzymani. Wojsko komentuje incydent [WIDEO]

Gdy Kyle wstał, usłyszał pięć razy powtórzone „not guilty”, czyli niewinny. Po trzecim razie zaczął płakać, po piątym nogi odmówiły mu posłuszeństwa i opadł na stojący przed nim stół.

Kyle Rittenhouse został uniewinniony ze wszystkich zarzutów przeciwko niemu, w tym z tego za umyślne zabójstwo – najpoważniejszego z pięciu zarzutów przeciwko niemu w sprawie. Przypomnijmy, że Kyle został zaatakowany przez trzech członków ruchu BLM, którzy chcieli odebrać mu broń. Dwóch śmiertelnie postrzelił, jednego ciężko ranił.

Zobacz również: Przełom!? Spakowali się i opuszczają obozowiska… Straż Graniczna przekazuje informacje na temat ruchów migrantów

Źródło: Facebook.com, Youtube.com

(Visited 8 212 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj