Podczas spotkania kandydatki Koalicji Obywatelskiej w Trzciance, głos zabrał ratownik medyczny. Mężczyzna opowiedział Kidawie-Błońskiej, jak z jego perspektywy wyglądają zmiany w służbie zdrowia.

Na spotkaniu z frontmenką Platformy Obywatelskiej w miejscowości Trzcianka obecny był ratownik medyczny. Mężczyzna wyjaśnił Kidawie-Błońskiej, że osobiście odczuwa pozytywne zmiany zachodzące w polskiej służbie zdrowia:

— Chciałbym powiedzieć, że jako pracownik służby zdrowia, odczuwamy zmianę, może powolną, ale mimo wszystko zmianę na plus w służbie zdrowia. Jeśli chodzi o przede wszystkim wynagrodzenia — oznajmił ratownik.

— Średnio ratownik medyczny w Polsce w ostatnim czasie dostał 1000 zł do etatu podwyżki. Jeździmy aktualnie nowymi karetkami z najnowocześniejszym wyposażeniem, czyli widać jak tu się wszystko zmienia — przekonywał.

Wiem o tym, że nakłady na służbę zdrowia wzrosły z 77 miliardów na 104 miliardy. Wiem, że w przyszłym roku ma być to kolejne dwadzieścia kilka miliardów. Głośny temat onkologiczny: Także wiem o tym, że (nakład finansowy dop.) wzrósł z 7,7 miliarda na 11 miliardów aktualnie i ma być jeszcze bardziej wzmocniony i podniesiony — przypominał pracownik służby zdrowia.

Ale też pamiętam czasy nie tak odległe, kiedy brakowało w szpitalu rękawiczek. Karetki zardzewiałe stawały w drodze do pacjenta, bo takie rzeczy też się zdarzały. Mam takie pytanie w związku z tym, czy jeśli zostałaby pani prezydentem nasz wszystkich, czy jako ratownik, jako ojciec czwórki dzieci mam się obawiać powrotu do przeszłości? Czy zostanie tak jak jest? Czy może będzie lepiej? — zadał pytanie mężczyzna.

Przeczytaj również:  Wiceminister zdrowia ostrzega! Koronawirus będzie szalał jesienią?

Przeczytaj również: Kidawa-Błońska znowu miała pechowy dzień. „A gdzie ty była jak rządziła przez lata?!”

źródło: Tiwtter

(Visited 974 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj