Niedawne wystąpienie Powiatowej Inspektor Sanitarnej ze Słubic Jadwigi Caban-Korbas stało się hitem Internetu. Jej słowa wywołały również wiele kontrowersji i emocji. Szefowa sanepidu musi się teraz gęsto tłumaczyć.

— Chciałam ucieszyć i uspokoić atmosferę strasznej paniki. To była próba wytłumaczenia prostym ludziom sprawy, za pomocą prostego języka — powiedziała szefowa sanepidu.

Inspektor podczas konferencji prasowej dawała wiele złotych rad. Tłumaczyła również, by nie całować się „z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem”.

— Żona tego pana, z którą ten pan jest w separacji, i syn tej pani z pierwszego małżeństwa, tej żony, bo nie wiem, czy już określać ją byłą żonę, czy żonę, z którą jest w separacji? — mówiła Caban-Korbas.

— A nawet może i z mężem też nie, bo po co chłopa tam zarazić — dodała szefowa sanepidu.

Nagranie z tej konferencji obejrzało 2,5 mln internautów. Urzędniczka spotkała się z wielką falą krytyki. Wszystko przez to, w jaki sposób wypowiadała się o tzw. pacjencie zero” zdradzając informacje z jego życia prywatnego. Powiatowa Inspektor Sanitarna została już okrzyknięta „gwiazdą koronawirusa”.

Przeczytaj również:  Powrót cenzury w TVP? Artur Dziambor: Są granice propagandy

W takich słowach próbowała się wytłumaczyć ze swojego postępowania.

— To była próba wytłumaczenia prostym ludziom sprawy, za pomocą prostego języka. Do studentów czy lekarzy mówiłabym inaczej — powiedziała w rozmowie z dziennikarzem WP.

— Nie uczyniłam nic złego ani nadzwyczajnego. Nie chciałam nikomu zrobić przykrości. Chciałam uciszyć i uspokoić atmosferę strasznej paniki. To była próba wytłumaczenia prostym ludziom sprawy, za pomocą prostego języka. Do studentów czy lekarzy mówiłabym inaczej — podkreśliła Caban-Korbas.

— Za dobrą pracę zostałam odznaczona srebrnym i złotym medalem zasługi, a teraz dostaję kopniaka — stwierdziła niezadowolona inspektor.

Co dalej z panią Jadwigą Caban-Korbas?

— Pewnie zostanę odwołana i wyjadę do Warszawy — oznajmiła szefowa sanepidu ze Słubic.

źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 104 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj