Nagrania ujawnione przez „Magazyn śledczy” Anity Gardias wywołały wiele kontrowersji. Materiały ukazały relację między Adamem Michnikiem, a gen. Wojciechem Jaruzelskim. Do całej sprawy odniósł się w mocnym tonie Rafał Ziemkiewicz.

W nagraniach poruszono wątek silnej relacji, która łączy Adama Michnika z gen. Wojciechem Jaruzelskim. Materiały sugerują, że redaktor naczelny popierał i szanował przywódcę komunistycznego reżimu. Przemawiają za tym słowa, które wskazują na bliską relację obu mężczyzn.

– Ja go kocham, ja go kocham, ja go kocham. Dla mnie generał to jest polski patriota i zawsze nim był – słyszymy na nagraniu. Ponadto trzymali się oni za ręce.

– Bez niego nic by nie było. Bez ciebie nic by nie było, Wojtku. Nic. Tylko ty i Wałęsa – to byli dwaj ludzie, którzy mogli zmienić bieg historii i wyście to zrobili – mówił Michnik w innym fragmencie.

Materiał spotkał się z wieloma komentarzami internautów. Do całej sprawy nawiązał również publicysta Rafał Ziemkiewicz.

– Szokująca i trudna do przyjęcia prawda o Michniku jest taka, że to żaden demon, tylko zwykły dureń, który trafił w ogromne społeczne zapotrzebowanie uświnionych w PRL elit na takiego ‚przebaczacza’, uwierzył w swoją wielkość i został przez komunistów bezlitośnie wykorzystany – napisał Ziemkiewicz.

Przeczytaj również:  Zakopane: Cena za skorzystanie z toalety to prawdziwy obłęd

Zobacz również: Antoni Macierewicz: Żaden zbrodniarz stanu wojennego nie został skazany

Zobacz również: Trzaskowski zbierał podpisy pod projektem ws. likwidacji TVP Info. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewał

Źródło: Twitter.com, wmertium.pl

(Visited 168 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj