Miliarder Elon Musk oznajmił, że wskaźnik urodzeń jest tak niski i szybko maleje, że możemy uznać ten fakt za „jedno z największych zagrożeń dla cywilizacji”

— Jeśli ludzie nie będą mieli więcej dzieci, cywilizacja upadnie. Zapamiętajcie moje słowa — podkreślił założyciel Tesli.

Przedsiębiorca wypowiedział takie słowa podczas spotkania zorganizowanego przez dziennik „The Wall Street Journal”. Jednym z omawianych problemów była demografia.

— Brakuje ludzi. Mocno podkreślam, że brakuje ludzi — stwierdził dyrektor generalny Tesli.

W jego odczuciu mądrzy ludzie dochodzą do wniosku, że świat jest przeludniony. Tymczasem, jak donosi portal fortune.com sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie.

— Proszę, weźcie pod uwagę liczby – jeżeli ludzie nie będą mieli więcej dzieci, cywilizacja upadnie, zapamiętajcie moje słowa — powiedział Elon Musk.

Wiele przemawia za tym, że Amerykanie nie są zbyt chętni do posiadania dzieci. Przypuszczenia te potwierdza wskaźnik urodzeń w USA, który zmalał w 2020 r. o 4 proc. Coraz więcej dorosłych Amerykanów otwarcie deklaruje, że nie zamierza mieć potomstwa.

Zobacz również: Czarne chmury nad Romanem Giertychem? Prokuratura grozi mu aresztem

Zobacz również: Premier Morawiecki o prezentach na święta: To najlepsze, co teraz każdy z nas może zrobić dla siebie i dla innych

Źródło: bankier.pl, wgospodarce.pl

(Visited 339 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj