Były prezydent Lech Kaczyński, który zginął w wyniku rozbicia się samolotu TU-154 lecącego do Smoleńska doczekał się pomnika w Siedlcach. Jak się okazuje, figura po raz kolejny została oblana farbą.

Sylwetka zmarłego prezydenta została pokryta jasną substancją praktycznie na całej wysokości. Przypomnijmy, że figura znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Wojskowej oraz Cmentarnej. Obecnie policja przygląda się zapisowi z kamer, próbując znaleźć sprawcę.

O szczegółach poinformowała nadkomisarz Agnieszka Świerczewska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Wiadomo, że o zdarzeniu zawiadomił jeden z mieszkańców, który przekazał, „że pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego został pomalowany, natychmiast podjęte zostały stosowne czynności”.

Służby wykonały oględziny miejsca zdarzenia i sporządziły dokumentację fotograficzną. Ponadto zabezpieczono monitoring z pobliskich domów i ulic.

Art. 261 Kodeksu karnego mówi: „Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”.

Policjantów czeka teraz przejrzenie nawet kilkunastu godzin monitoringu, a jak wszyscy wiemy, jest to bardzo wyczerpująca i żmudna praca.

Pomnik Kaczyńskiego zbudowano w Siedlcach 28 września 2014 roku. Figurę sfinansowały osoby prywatne. Jej autorem jest Jerzy Nowicki. Pierwszej dewastacji dokonano już w maju ub. r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Elon Musk zabrał swoich synów do papieża Franciszka [FOTO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Białystok: Jarosław Kaczyński w mocnej odpowiedzi wyśmiał Tuska [WIDEO]

Zdewastowany pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach

W dniu 30 czerwca w Siedlcach doszło do dewastacji pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego!

Opublikowany przez TV Wschód Piątek, 1 lipca 2022

źródło: Facebook/TV Wschód

(Visited 243 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj