Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i przedstawiciele różnych kościołów i religii zaapelowali o wsparcie dla migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski opublikował wspólne oświadczenie, w którym przyznano, że „wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy na Wschód, gdzie na granicy polsko-białoruskiej, migranci i uchodźcy, w tym kobiety, dzieci oraz osoby starsze, doświadczają bólu, głodu i zimna”.

W liście dodano, że te osoby „pozbawione są opieki prawnej i medycznej”

— Kierowali wizją bezpieczeństwa i dobrobytu od dawna są w drodze, ale ich nadzieja na znalezienie domu została wystawiona na ciężką próbę — zauważyli autorzy listu.

Rafał Trzaskowski w opublikowanym w mediach społecznościowych liście zwrócił uwagę, że „sytuacja w strefie przygranicznej z jednej strony wywołuje dawno niespotykany odruch solidarności wobec potrzebujących, z drugiej zaś budzi dyskusję o statusie uchodźców”.

Polityk ocenił wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej jako „skomplikowane i wielowątkowe”.

Zaznaczono, że nie nikt nie powinien przede wszystkim zapominać o „Człowieku, któremu trzeba pomóc tu i teraz”.

— Dlatego chcemy dziś wspólnie, ze wszystkimi ludźmi dobrej woli — zarówno wierzącymi, jak niewyznającymi żadnej religii — w sposób zdecydowany okazać współczucie i solidarność wobec potrzebujących migrantów i uchodźców — czytamy w liście.

W ocenie autorów listu „ponad wszystkimi argumentami w dyskusji na temat politycznych aspektów kryzysu migracyjnego musi zatriumfować szacunek do każdej osoby ludzkiej”.

Dodano, że wszystkie działania „powinny być oparte na uznaniu jej niezbywalnej godności i motywowane potrzebą szybkiej pomocy”.

Rafał Trzaskowski i przedstawiciele kościołów podkreślili, jak ważne jest „wspieranie organizacji, zarówno religijnych, jak i świeckich, które prowadzą pomocowe dzieło w przygranicznej strefie”.

— Wierzymy, że najważniejsze granice przebiegają przez serce człowieka. Te granice powinny zawsze być otwarte — podsumowano.

Zobacz również: Piotr Zelt obraził rzeczniczkę Straży Granicznej. Policja zrezygnowała ze współpracy z aktorem

Zobacz również: Coraz więcej pięknych gestów! Tak lokalni mieszkańcy dziękują żołnierzom WOT [WIDEO]

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest trudna i złożona. To poważne wyzwanie dla naszego państwa i zaangażowanych…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Czwartek, 18 listopada 2021

Źródło: Facebook.com, wprost.pl, portalsamorządowy.pl

(Visited 671 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj