Jak przekazał podkom. Karol Brandys, rzecznik prasowy KW Policji w Opolu policja nie będzie kontynuowała współpracy z aktorem Piotrem Zeltem. Przyczyną takiej decyzji są wpisy, które opublikował aktor pod adresem rzeczniczki Straży Granicznej.

Rzecznik opolskiej policji przypomniał, że aktor Piotr Zelt wziął udział w spocie związanym z policyjną akcją „Trzeźwy poranek na A4″. Na wideo zaapelował do kierowców, by ci zachowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Spot zdążył już zniknąć ze strony KWP Opole.

— Nie było żadnej długotrwałej umowy. Po prostu pan Zelt jako dziennikarz zajmujący się m.in. tematyką motoryzacyjną, wystąpił w tym jednym, konkretnym spocie. Jednak po jego wpisach na temat działania służb mundurowych przy naszej granicy, podjęliśmy decyzję o zakończeniu z nim współpracy na przyszłość — mówił podkom. Karol Brandys.

Kilka dni temu aktor Piotr Zelt opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym obraził rzeczniczkę Straży Granicznej Annę Michalską.

— Pani rzecznik Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS — napisał aktor, który z racji protestu internautów szybko skasował swój wpis.

Całą sprawą zainteresowała się Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

— Treści zawarte na jego stronie wyślemy do kancelarii, wyjdą dwa oddzielnie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa — na Piotra Zelta i Alfreda Zelta — napisano na profilu Fundacji.

— Art. 226 § 1. Kk Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku — przypomniał Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Głos zabrał sam aktor, który w rozmowie z Plejadą wyraził swój sprzeciw.

— Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli — zaznaczył celebryta.

Zobacz również: Minister Czarnek nie wyklucza przejścia na nauczanie zdalne: „Nie jestem wróżką”

Zobacz również: Grupa migrantów wróci do Iraku. Pojawiło się nagranie z lotniska w Mińsku [WIDEO]

Źródło: PAP, polsatnews.pl, onet.pl

(Visited 1 182 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj