propolski.pl: Koczowisko migrantów nagle opustoszało

Koczowisko w pobliżu przejścia granicznego w Bruzgach opustoszało. Straż Graniczna pokazała nagranie [WIDEO]

Jak donosi Straż Graniczna „Koczowisko w pobliżu przejścia granicznego w Bruzgach opustoszało”. Do sieci trafiło również nagranie, na którym można zobaczyć puste szałasy migrantów. Gdzie się wszyscy podziali?

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż pozostawia wiele do życzenia i pozostaje bardzo napięta. Nie brakuje także niebezpiecznych incydentów, kiedy migranci posiłkując się rozmaitymi narzędziami, próbują przedrzeć się przez granicę. Uniemożliwiają im to polskie służby, które zarówno w dzień, jak i w nocy czuwają nad bezpieczeństwem Polski.

Białoruskie siły manipulują migrantami i zmuszają ich do konfrontacji z polskimi żołnierzami. Jeszcze wczoraj grupa migrantów klęczała przed drutem kolczastym, błagając Polskę o pomoc. Jak zwrócił jednak uwagę jeden z ekspertów — najpierw obrzucili polskie służby kamieniami.

Reżim Łukaszenki robi wszystko, by sprowokować i zaskoczyć polskich żołnierzy, ci trzymają się na szczęście bardzo dzielnie. Migranci wpadli ostatnio na pomysł, by zmieniać miejsce swojego pobytu. Widzimy to na przykładzie przejścia w Bruzgach.

— Dziś koczowisko w pobliżu przejścia granicznego w Bruzgach opustoszało. Służby białoruskie skierowały cudzoziemców do centrum transportowo-logistycznego znajdującego się kilkaset metrów dalej — przekazano w komunikacie, do którego dołączono nagranie.

Zobacz również: Rafał Trzaskowski i przedstawiciele Kościołów apelują o pomoc migrantom na granicy. Opublikowano list

Zobacz również: Coraz więcej pięknych gestów! Tak lokalni mieszkańcy dziękują żołnierzom WOT [WIDEO]

Źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these