Sobotnie „Wiadomości” TVP przypomniały sobie o byłym premierze Donaldzie Tusku. Dziennikarze wykorzystali cytat lidera PO sprzed kilku dni i przedstawili widzom sondaż portalu wPolityce.pl.

Radość i szczęście czy udręka i cierpienie? Wraz z początkiem sierpnia Donald Tusk wypowiedział słowa, które wywołały oburzenie polskich rodzin. Podczas spotkania z wyborcami w Nakle były premier stwierdził, że „urodzenie dziecka, nie mówiąc już o dwójce, trójce, czwórce, to jest demograficznie fajna rzecz, ale jakże często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia”.

Dziennikarze Telewizji Polskiej powrócili do tego tematu i zestawili z wynikami sondażu Social Changes.

Słowa Donalda Tuska, wedle którego „macierzyństwo to udręka”, nie znalazły uznania w oczach Polaków. Dowodem na to jest przeprowadzony sondaż — przekazał prowadzący „Wiadomości” Michał Adamczyk.

Uczestnikom sondażu zadano następujące pytanie: — Z którym stwierdzeniem na temat macierzyństwa zgadzasz się najbardziej?.

Otrzymane odpowiedzi rozwiewają wszelkie wątpliwości. Większość Polaków nie myśli tak jak Donald Tusk. Aż 87 proc. badanych wybrało opcję, że macierzyństwo to „radość i szczęście”, natomiast 13 proc. wskazało odpowiedź, że „udręka i cierpienie”.

Po zaprezentowaniu wyników sondażu na antenie TVP ukazał się reportaż pt. „Donald Tusk wbrew opinii większości Polaków” autorstwa Piotra Pawelca.

Ukazano także kawałek życia pani Anety Cymerys, która jest mamą trójki dzieci i bardzo docenia macierzyństwo, które ją uszczęśliwia.

W materiale nawiązano również do słów Tuska, które zasłyszano w 2012 roku w czasie spotkania PO-PSL. Waldemar Pawlak wspomniał wówczas, że „w czasie dyskusji pojawiła się też taka opinia, iż dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci”.

— Finansowo to się zgadza, tylko że jest to perspektywa jednego pokolenia — dodał Pawlak, cytując słowa Donalda Tuska.

Zobacz również: Dobromir Sośnierz miażdży maseczkowy teatr w Sejmie: „Jesteście skansenem zabobonów” [WIDEO]

Zobacz również: Grzegorz Braun ustawia do pionu hałaśliwych dziennikarzy: „Proszę nie buczeć!” [WIDEO]

Źródło: wiadomosci.tvp.pl, wprost.pl

(Visited 373 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj