Słowa Donalda Tuska, które padły podczas spotkania z mieszkańcami Nakła nad Notecią odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zabrał głos na temat macierzyństwa i dał wyraźnie do zrozumienia, że w jego opinii w Polsce kobiety są ciemiężone przez mężczyzn.

Wypowiedź Tuska wywołała burzę i wprawiła w osłupienie nawet zdeklarowanych sympatyków Platformy Obywatelskiej.

Demograficznie (macierzyństwo – dop. red) fajna rzecz, ale dla kobiety to często udręka na najbliższe 20 lat życia — ocenił były premier.

Donald Tusk w Nakle nad Notecią skomentował również skuteczność programu 500 plus. Polityk stwierdził, że że gdyby nie kryzys finansowy w czasie jego rządów „wygrywałby wybory przez 100 lat.

— 500 plus to nie jest sposób na wychowanie dziecka na poziomie standardów europejskich — dodał następnie, otwarcie krytykując standardowy program obecnej władzy.

Macierzyństwo to niewolnictwo i udręka według Tuska

Jak długo będzie rządziła ekipa Czarnków, Ziobrów, mizoginów kompletnych, brzydkie słowa mi się cisną na usta, tak długo kobieta będzie miała poczucie, że jest drugim sortem, gorszą kategorią i nie będzie miała wiary w to, że zmieni się model obowiązujący ciągle w wielu domach w Polsce: że ona musi się wszystkim zajmować — powiedział szef Platformy.

Zdaniem byłego premiera, większość polskich kobiet nie posiada wsparcia ze strony mężów przy wychowywaniu dzieci:

— Urodzenie dziecka to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia, bo nie ma wsparcia, bo mąż jest przekonany, że jest ok. Musimy podjąć działania, żeby polska kobieta miała poczucie, że jest równoprawna, że macierzyństwo nie zamieni ją w niewolnicę, a tak często się w Polsce dzieje – stwierdził Donald Tusk.

Reakcja internautów

Kontrowersyjny fragment ze spotkania szefa PO zamieścił na Twitterze Waldemar Kowal. Pod tweetem pojawiły się dziesiątki krytycznych pod adresem przewodniczącego PO komentarzy. Tuskowi zarzucano m.in. demagogię, operowanie fałszywymi stereotypami, a także seksizm. W komentarzach polskich mężczyzn wzięły w obronę kobiety.

— Czyli: kobiety nie powinny rodzić dzieci, bo to czyni z nich niewolnice. Ale zapitalać do 67 roku życia i owszem. To dla jej komfortu życiowego… Boże, zabrałeś mu rozum? Czy on taki od urodzenia, czy to narastało z wiekiem?

— I on tym kobietom pomoże, po tej „udręce chowu”, pozwoli odpocząć w robocie do 70r.ż. Jakie wzorce miał na myśli?swoje? Wałęsy? Sikorskiego? Nie ma gość bladego pojęcia, że „kod kulturowy” się zmienił, dziś małżonkowie dzielą się obowiązkami, chłopy gotują, zajmują się dziećmi — dodała inna internautka.

Ilu chłopów jest na placu zabaw ze swoimi dziećmi w soboty, ilu w przedszkolu rano i po południu, ilu na rowerach, rolkach, czy z wózkami. Tego kabotyn nie widzi. Pewnie nie tylko ojciec go łał, ale i matka przewidując, że wyrośnie na kanalię.

Macierzyństwo to ” udręka na najbliższe 20 lat życia” To najpiękniejszy czas w życiu każdej kobiety, szczęście i radość! Chyba, że mówimy o patologii….to czego musiał się nasłuchać w dzieciństwie autor tej wypowiedzi? — oceniła inna użytkowniczka mediów społecznościowych.

Przeczytaj również: Wiceminister: Wariant Lambda jest już w Polsce. Oznacza to tylko jedno

Przeczytaj również: Donald Tusk na wojnie z przeciwnikami i sceptykami szczepień. Porównał ich do…

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 971 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj