propolski.pl: Straż Graniczna uratowała migranta, który utknął na bagnach

Wiceszef polskiego MSZ: „Mamy informacje, że migranci mogą być wyposażani w broń palną”

Wiceszef polskiego MSZ, Paweł Jabłoński był gościem na antenie radia RMF FM i przekazał niepokojące wieści. Poinformował, że Białorusini mają w planach wyposażenie migrantów w broń palną, co uczyni aktualną sytuacją na granicy jeszcze bardziej nieprzewidywalną i niebezpieczną. Celem ich ataków mieliby być polscy Strażnicy Graniczni.

— Mamy informacje i to są informacje w zasadzie jawne, że pojawiają się pomysły, by część z tych migrantów wyposażyć w broń palną, żeby mieli możliwość zaatakowania polskich strażników granicznych — mówił Jabłoński na antenie radia RMF FM.

Wiceszef MSZ nie podał jednak wszystkich szczegółów tej sprawy. Wyjaśnił, że aktualne wydarzenia są bardzo niepokojące, a służby powinny pozostać w najwyższej gotowości.

— Nie mogę zdradzać wszystkich szczegółów, natomiast sytuacja jest naprawdę bardzo napięta i w każdej chwili może dojść do jej zaostrzenia — przestrzegł Jabłoński.

— Musimy zdawać sobie z tego sprawę, że mamy do czynienia z partnerem nieobliczalnym, z partnerem, który mamy nadzieję, gdzieś w pewnym momencie się zatrzyma, ale nie wiemy, który to będzie moment. Musimy być gotowi do tego, że będzie dochodziło do bardzo poważnego zaostrzenia sytuacji — dodał polityk.

Wiceminister uspokoił, że konfliktu zbrojnego na ten moment raczej nie musimy się obawiać.

— Myślę, że do wojny jest jeszcze bardzo daleko, że jest to scenariusz mało prawdopodobny. Nie sądzę, żeby władza białoruska była dzisiaj gotowa na tego rodzaju działania. Myślę, że celem tego działania jest destabilizacja — stwierdził.

Zobacz również: Marszałek Witek wykluczyła kilku posłów z obrad. Nie mieli maseczek [WIDEO]

Zobacz również: Polski policjant zraniony na granicy. „Doszło do pęknięcia kości czaszki”

Źródło: rmf24.pl, Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these