Prof. Włodzimierz Gut stwierdził, że osoby niezaszczepione i niemające zamiaru tego zmienić powinny płacić kary finansowe nałożone przez państwo. Ekspert ds. „pandemii” udzielił wywiadu dla „Super Expressu”. W rozmowie nie zabrakło kilku kontrowersyjnych stwierdzeń.

Redakcja „SE” zasugerowała, że osoby, które nie planują się zaszczepić, powinny mieć uniemożliwione korzystanie z obsługi medycznej, w ramach NFZ. Tak radykalnych pomysłów nie wspiera nawet prof. Gut.

— Jeżeli człowiek płaci za ubezpieczenie, zdecydowanie powinien mieć możliwość korzystania z państwowego systemu ochrony zdrowia. Nie popieram takiego pomysłu. Nie popadajmy w paranoję i nie róbmy cyrku. Inaczej sytuacja wygląda, gdy ktoś nie chce się szczepić — skwitował „ekspert”, który przedstawił inną koncepcję mającą nauczyć niezaszczepionych posłuszeństwa.

Zobacz również: Ojciec Grzegorza Krychowiaka załamany. Wypowiedział zaskakujące słowa

— Najbardziej dotkliwe zawsze są konsekwencje finansowe. Myślę, że w tym przypadku kara finansowa byłaby trafnym rozwiązaniem — rozmyślał profesor.

Z jego wypowiedzi łatwo wywnioskować, że popiera segregację sanitarną.

Zobacz również: Krychowiak okrzyknięty głównym winowajcą porażki ze Słowacją. Jedna z gazet była szczególnie bezlitosna

— Uważam, że nie wszyscy muszą chodzić do restauracji. Jeśli ktoś stanął okoniem i nie chce się szczepić, nie musi również spożywać posiłku w restauracji. Nie jesteś zaszczepiony? Nie musisz chodzić do knajpy. Cały czas podkreślam, jeśli więcej osób będzie zaszczepionych, jest szansa, aby sprawniej wrócić do względnej normalności — powiedział prof. Gut.

Źródło: nCzas.com

Czy prawo Unii Europejskiej stoi ponad polską Konstytucją?
 • Nie, UE nie ma prawa ingerować w nasz porządek prawny 94%, 234 głosy
  234 głosy 94%
  234 głosy - 94% of all votes
 • Tak, musimy dostosować się do wymogów Wspólnoty 6%, 16 głosy
  16 głosy 6%
  16 głosy - 6% of all votes
Suma głosów: 250
15 czerwca 2021 - 22 czerwca 2021
Głosowanie zakończone
(Visited 3 023 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

 1. W świetle ukazujących się informacji naukowych z całego świata
  dotyczących pseudoszczepionek ten pan zwący się profesorem powinien w trybie ekspresowym stracić tytuł naukowy i uprawnienia lekarskie jak i ta cała reszta doradców premiera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj