Były kandydat na prezydenta Marek Jakubiak, a obecnie prezes Federacji dla Rzeczypospolitej, w ostrych słowach zwrócił się do Niemców. — Oddajcie nam bilion zł reparacji i będziecie mówić o demokracji w Polsce — powiedział w programie „Jedziemy” w TVP Info.

Polityk zapytał również: „Po co polskim partiom fundacje wspierające, skoro mamy takowe w Niemczech?” Jak wyjaśnił Jakubiak — polskie prawo zakłada, że partie są finansowane ze składek i dobrowolnych zbiórek.

— Dla Platformy Obywatelskiej to jest oczywista sprawa, że trzeba brać pieniądze od Niemców. Bezczelność niemiecka polega na tym, że oni uzurpują sobie prawo do wprowadzenia takiego pojęcia, że jedyna słuszna demokracja to jest ta, która jest teorią z Berlina — stwierdził.

Zobacz również: Krychowiak okrzyknięty głównym winowajcą porażki ze Słowacją. Jedna z gazet była szczególnie bezlitosna

— Przedwczoraj pojawił się artykuł w „Gazecie Wyborczej” o tym, że Polska jest ojczyzną Niemców. Mnie już po prostu krew zalewa, jak to wszystko czytam — dodał były kandydat na prezydenta, nawiązując do tekstu zatytułowanego „Polska, ojczyzna Niemców. Nauczyli nas pisać i czytać. Ofiarowali łacinę i chrześcijaństwo”, który 12 czerwca ukazał się na łamach „GW”.

Autor tekstu Andrzej Romanowski zaznaczył, że to dzięki Niemcom Polska „weszła do Europy, i to co najmniej dwukrotnie”.

— Spoglądając na polskie dzieje z lotu ptaka, można zobaczyć, jak co kilkaset lat pojawia się w Polsce jakiś kolejny PiS i — pod różnymi maskami i hasłami — niszczy naszą europejskość — czytamy w niecodziennej i kontrowersyjnej publikacji.

Zobacz również: SONDAŻ. Prawo i Sprawiedliwość niekwestionowanym liderem. Konfederacja wyprzedza Lewicę

Wobec tych słów nie pozostał obojętny Marek Jakubiak, który w mocnym podsumowaniu powiedział:

— Oddajcie nam, skurczybyki, ponad bilion złotych reperacji, oddajcie nam nasze dzieci, kilkaset porwanych z ulic dzieci, i będziecie o demokracji w Polsce mówić!

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 736 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj