Prof. Horban odniósł się do tematu kanadyjskiego modelu nakłaniania ludzi do szczepień. W kraju tym, gdzie rządzi Justin Trudeau wprowadzono koncepcję zakładającą, że alkohol mogą kupić jedynie zaszczepieni.

Szef Rady Medycznej prof. Andrzej Horban rozmawiał z Wirtualną Polską i nawiązał do ostatniej decyzji trzynastu członków rady, którzy złożyli rezygnację z pełnionych przez siebie funkcji. W jego ocenie większość z nich ma dosyć tego, co się aktualnie dzieje.

– Mają prawo. Wydaje mi się, że dużą część opinii kolegów musiałbym podzielać. Widzimy, co się dzieje, rozmawiamy z chorymi, którzy się nie zaszczepili. Te rozmowy są frustrujące. Te właśnie frustracje powodują, że tak, a nie inaczej się zachowujemy – zaznaczył.

Prof. Horban skomentował kanadyjski model nakłaniania do szczepień. W ocenie medyka to całkiem dobry pomysł, a „zakaz alkoholu zapewne skłoniłby część Polaków do zaszczepienia się”.

– To mogłoby w Polce przynieść pewien efekt. Tylko że na Podlasiu znają sposoby, jak ominąć tego typu zakazy – mówił szef Rady Medycznej.

Zobacz również: Kim Dzong Un mocno schudł. Eksperci podali zaskakujący powód

Zobacz również: Historia zatoczyła koło. Novak Djoković trafił do aresztu w Australii i czeka na rozprawę

źródło: wp.pl, msn.com

(Visited 3 350 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj