Novak Djoković wciąż ma problemy i grozi mu deportacja. Władze Australii ponownie cofnęły jego wizję, co sprawiło, że tenisista musi poczekać na rozprawę w areszcie administracyjnym w Melbourne.

Australijski minister ds. imigracji Alex Hawke przekazał, że Djoković będzie miał ponownie wstrzymaną wizę.

– Dzisiaj skorzystałem z uprawnienia na mocy art. 133C (3) Ustawy o migracji, aby anulować wizę posiadaną przez pana Novaka Djokovicia ze względów zdrowotnych i dobrego porządku, ponieważ było to w interesie publicznym – powiedział australijski minister.

Sprawa sportowca będzie analizowana przez sąd federalny w niedzielę, a początek rozprawy wyznaczono na godz. 9:30 czasu lokalnego.

Novak Djoković to z pewnością znana gwiazda tenisa, o której jest w ostatnich tygodniach wyjątkowo głośno. Serb, jeszcze przed przylotem do Australii obwieścił, że dysponuje zwolnieniem lekarskim, które pozwala mu nie przyjmować szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Australijskie służby graniczne podjęły decyzję o cofnięciu jego wizy. Zawodnik odwołał się do sądu, który przyznał mu rację i nakazał jego zwolnienie. Jednak po interwencji wspomnianego ministra historia zatoczyła koło i tenisista znów popadł w tarapaty.

Zobacz również: Magdalena Biejat ma dość pijaństwa w Sejmie. Wpadła na pomysł, jak to zmienić

Zobacz również: Gates skomentował teorie spiskowe o „czipach” w szczepionkach. Padła zdecydowana odpowiedź

źródło: sportowefakty.pl, interia.sport.pl

(Visited 1 626 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj