Pandemiczny ekspert i były członek Rady Medycznej przy premierze, prof. Robert Flisiak wystąpił w RMF FM. W rozmowie z Krzysztofem Berendą mówił z żalem o braku paszportów covidowych.

– Covid nie tylko tematycznie zniknął, ale faktycznie zniknął praktycznie ze szpitali. Oczywiście, że zdarzają się te infekcje cały czas, ale one są tak bardzo łagodne i tak bardzo rzadkie, że bardzo często są niediagnozowane. Większość populacji jest uodporniona w sposób naturalny lub poprzez szczepienia. Przy czym zaznaczam, w tej chwili możemy mówić o tym, że osoby są uodpornione poprzez szczepienie, tylko te, które przyjęły trzy dawki, czyli przyjęły dawkę przypominającą – mówił prof. Flisiak.

Ponadto odniósł się do kwestii maseczek i płynów do dezynfekcji: „Myślę, że one powinny pozostać w naszej pamięci, powinniśmy trzymać je na wszelki wypadek”.

– Tak, na pewno wróci, na pewno wrócą zakażenia SARS-CoV-2, tylko pytanie jest, w jakiej ciężkiej postaci. To, co mieliśmy w tym roku od stycznia, to był omikron, który wprawdzie powodował łagodniejszy przebieg choroby, ale to jednak nadal była znacząca ilość zgonów. W grupie osób powyżej 60. roku życia to była wprawdzie tylko połowa tych ludzi, którzy umierali przy poprzednich falach, ale to nadal była znacząca liczba osób – tłumaczył pandemiczny ekspert.

Przeczytaj również:  "Rzygać mi się chce". Lempart krzyczy pod domem Kaczyńskiego [WIDEO]

Prowadzący zapytał swojego gościa także o „największy błąd władz popełniony w czasie pandemii”.

– Ten błąd doświadczyliśmy niestety z tragicznym skutkiem jesienią ubiegłego roku, kiedy to zaniechano pewnych działań, oczywistych dla większości krajów europejskich, które u nas nie zostały zrealizowane, a które kosztowały życie na pewno kilkadziesiąt tysięcy osób – wyjaśnił prof. Flisiak.

Krzysztof Berenda dociekając zadał mu kolejne pytanie: – Mówiąc wprost, co było tym błędem?

– Była sprawa paszportów covidowych i wykorzystania ich jako narzędzia do ograniczenia szerzenia się zakażeń. Nie wykorzystaliśmy tego zupełnie, należało to wprowadzić już we wrześniu – wyjaśnił pandemiczny ekspert.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biografia o prezydencie Zełenskim wśród rajstop i sprayów na komary. Kto kupi bestseller?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lech Wałęsa stanął w obronie swoich: „Jaruzelski to patriota, on chciał wolnej Polski”

źródło: Twitter, YouTube.com

(Visited 442 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj