Były wojskowy Michaił Chodarenok wypowiedział w rosyjskiej telewizji zaskakujące słowa. Stwierdził on, że przeciwko Rosji jest aktualnie cały świat, a ona sama jest w całkowitej izolacji gospodarczej.

W programie Olgi Skabiejewej wypowiedział się emerytowany pułkownik i analityk wojskowy Michaił Chodarenok. Przez wiele lat pracował on w rosyjskim sztabie generalnym i jeszcze przed wojną ostrzegał przed możliwymi konsekwencjami. Przewidywał on bowiem niepowodzenia armii rosyjskiej.

Chodarenok już wcześniej mówił o problemach Rosji z uzbrojeniem

– Wyobraźmy sobie fanfary, gdy ogłaszana jest mobilizacja. Kiedy otrzymalibyśmy pierwszy pułk myśliwców? Przed nowym rokiem. Nie mamy rezerw pilotów ani samolotów. Wysłanie milionów ludzi uzbrojonych w przestarzały sprzęt radziecki, który od lat zalega w magazynach, przeciwko armii NATO nie jest ani uzasadnione militarnie, ani moralnie – mówił były wojskowy nie przebierając w słowach.

– Cały świat jest przeciwko nam, choć nie chcemy się do tego przyznać. Nasza sytuacja będzie się wyraźnie pogarszać. Jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej. Sytuacja nie jest normalna. Przeciwko nam jest koalicja 42 krajów, a nasze środki są ograniczone – wyjaśniał.

Pułkownik zaznaczył, że „ukraińska armia może uzbroić milion osób”. Ponadto dodał, że biorąc pod uwagę realną pomoc Europy, „będziemy musieli zacząć rozpatrywać ten milion ukraińskich żołnierzy jako rzeczywistość”.

Przeczytaj również:  Tyle kosztuje gałka lodów nad Bałtykiem. Turyści nie mogą w to uwierzyć

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biografia o prezydencie Zełenskim wśród rajstop i sprayów na komary. Kto kupi bestseller?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zmarł założyciel i prezes oddziału wołomińskiego partii KORWiN Rafał Pazio

źródło: Twitter, rp.pl

(Visited 1 032 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj