propolski.pl: Macron

Problemy na wschodzie Urainy. Macron stracił cierpliwość: Musimy przystąpić do działania

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelował o doprowadzenie do końca działań militarnych na obszarze Ukrainy.

– Wzywamy przede wszystkim do zaprzestania tych działań wojskowych i do szybkiej deeskalacji – powiedział polityk w swoim wystąpieniu.

Pomimo obietnic Rosji o wycofywaniu wojsk z granicy z Ukrainą niepokój i ogólny chaos nie zmniejszają się. Najlepszym tego przykładem są aktualne wydarzenia w Donbasie, gdzie mają miejsce kolejne niebezpieczne incydenty.

Swoje zaniepokojenie wyraził prezydent Francji Emmanuel Macron, który wygłosił mocne wystąpienie podczas trwającego szczytu Unia Europejska — Unia Afrykańska.

– W kontekście, w którym rosyjska presja militarna nie słabnie, gdzie destabilizacja nasila się, gdzie wznowiono bombardowania w strefie buforowej, wzywamy przede wszystkim do zaprzestania tych działań wojskowych i do szybkiej deeskalacji – powiedział prezydent Francji.

Emmanuel Macron jest przekonany, że liczba działań wojskowych znacznie zwiększyła się.

– Te działania, naszym zdaniem, muszą się skończyć, ponieważ są sprzeczne z osiągniętymi porozumieniami, zawieszeniem broni, które były przestrzegane do tej pory i dla którego wszystkie zaangażowane strony niedawno potwierdziły swoje poparcie. Z zadowoleniem przyjmuję wypowiedzi prezydenta Putina, ale uważam, że jeśli chcemy być wiarygodnym partnerem, to zawsze dobrze, aby działania były zgodne z deklaracjami – mówił polityk.

Zobacz również: Konfederacja zdemaskowała kłamstwa Tuska i Morawieckiego: „To nie są oddani Polsce politycy. To szkodnicy” [WIDEO]

Zobacz również: Nie uwierzysz, co tym razem zrobił Michał Szpak. Nagranie hitem Internetu [WIDEO]

źródło: msn.com, DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these