propolski.pl: Stany Zjednoczone pomogą Ukrainie?

Zdecydowane słowa Bidena: „Putin podjął już decyzję o inwazji”

Amerykański prezydent Joe Biden zabrał głos po spotkaniu z przywódcami państw NATO i Unii Europejskiej. W wydarzeniu tym brał także udział prezydent Andrzej Duda.

– Mamy powód, by uważać, że Rosja zaatakuje Ukrainę, w tym Kijów, w ciągu najbliższych dni – stwierdził Joe Biden.

Amerykański przywódca w czasie swojego wystąpienia podkreślił, że zgodnie z przewidywaniami widać większą rosyjską aktywność, a także sianie dezinformacji w Donbasie.

– Widzimy coraz więcej rosyjskich prowokacji i dezinformacji w Donbasie, by stworzyć pretekst do wojny – powiedział Biden, który przypomniał o „znaczących zdolnościach wywiadowczych”.

– Mamy powód, by uważać, że Rosja zaatakuje Ukrainę, w tym Kijów, w ciągu najbliższych dni. Jestem przekonany, że Putin podjął już decyzję o inwazji – zaznaczył Joe Biden.

Prezydent USA stwierdził, że nie jest za późno, by Rosja poszła drogą dyplomacji.

– Rosja ma wybór między wojną i całym cierpieniem, które ona przyniesie oraz dyplomacją, która uczyni świat bezpieczniejszym dla wszystkich – mówił Biden. Ponadto dodał, że Stany Zjednoczone obronią „każdego cala terytorium NATO”.

Zobacz również: Konfederacja zdemaskowała kłamstwa Tuska i Morawieckiego: „To nie są oddani Polsce politycy. To szkodnicy” [WIDEO]

Zobacz również: Kompromitacja Kidawy-Błońskiej: „Wie pani, jak nazywa się ruch Trzaskowskiego?” [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these