Muzeum Gdańska uważa, że trwający Strajk Kobiet to początek końca rządów Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Gdańska postanowiła nagłośnić trwającą akcję.

— Muzeum Gdańska zbiera transparenty, flagi i zdjęcia z protestów. Jeśli możecie, podzielcie się swoimi hasłami z przyszłymi pokoleniami. Warto, żeby nasze dzieci i wnuki wiedziały, kto wywiózł ten rząd na taczkach i dlaczego — poinformowała prezydent Gdańska.

Gdańskie muzeum ma aż dziesięć placówek na terenie miasta. Nie wiadomo więc, w jakim konkretnym miejscu będzie można zobaczyć wystawę dotyczącą trwających manifestacji.

Czytaj także: Poznań: Chcieli zaatakować kościół, ale natrafili na tłum narodowców: „Ruszycie Kościół, a będziecie spie***ć k**wy!”

Tymczasem na inny krok postawiło Muzeum II Wojny Światowej – dyrekcja udostępniła bezpłatne pokoje dla kadry medycznej. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy, którzy podejmą pracę w tymczasowym szpitalu w Sopocie otrzymają więc darmowy nocleg.

Czytaj także: Kobieta rzekomo została pobita przez narodowców. Nagranie pokazało prawdę

— Muzeum II Wojny Światowej jest instytucją predestynowaną m.in.  do edukacji, prowadzenia projektów badawczych i działań wystawienniczych, przywracania pamięci o bohaterach i ofiarach II wojny światowej. Jednak w chwili obecnej, w tak trudnych dla nas wszystkim momentach nie możemy przejść obojętnie wobec najbardziej potrzebujących. Bezpłatne pokoje dla medyków, przekazanie parkingu na rzecz działania centrum testowego COVID 19 UCK drive-through dzielenie się maskami ochronnymi i książkami z 18 tysiącami mieszkańców i mieszkanek Gdańska, są to nasze cegiełki wsparcia, w tym trudnym czasie — poinformował dr Karol Nawrocki w komunikacie przesłanym do mediów.

Przeczytaj również:  „Obecnie zajmuje się dezinformowaniem Polaków”. Bosak dosadnie podsumował Morawieckiego [WIDEO]

Źródło: Facebook, Stefczyk.info

(Visited 409 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj