W rządzie doszło do niespodziewanej rezygnacji. Powodem jest trwająca pandemia koronawirusa.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie wiceminister nauki złożył oficjalną rezygnację. Powodem jest ciężka sytuacja w kraju. Wojciech Maksymowicz, bo o nim mowa, powróci do zawodu lekarza i podejmie pracę w szpitalu covidowym.

— Zawsze podkreślałem, że najpierw jestem lekarzem dopiero później politykiem — tłumaczył wiceminister podczas konferencji.

Czytaj także: Poznań: Chcieli zaatakować kościół, ale natrafili na tłum narodowców: „Ruszycie Kościół, a będziecie spie***ć k**wy!”

Wracam operować nowotwory mózgu, pracować w klinice Budzik, ale także pomagać chorym na oddziale covidowym w szpitalu w Olsztynie – wyjaśnił.

Ojczyzna jest w potrzebie, najbardziej potrzebuje teraz lekarzy i pielęgniarek — argumentował swoją decyzję Maksymowicz.

Czytaj także: Kobieta rzekomo została pobita przez narodowców. Nagranie pokazało prawdę

Wojciech Maksymowicz jest neurochirurgiem i profesorem nauk medycznych, należy do Porozumienia Jarosława Gowina. Funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego objął w lipcu 2019 roku.

Wiceminister na koniec zaapelował do lekarzy, pielęgniarek oraz położnych, którzy nie pracują aktualnie w zawodzie, aby rozważyli powrót do pracy z powodu ciężkiej sytuacji związanej z trwającą pandemią.

Źródło: DoRzeczy

(Visited 1 848 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj