propolski.pl: PILNE: Merkel zmieniła zdanie! Twardego lockdownu nie będzie! „To mój błąd”

PILNE: Wiceminister odchodzi z rządu, żeby pracować w szpitalu. „Ojczyzna jest w potrzebie”

W rządzie doszło do niespodziewanej rezygnacji. Powodem jest trwająca pandemia koronawirusa.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie wiceminister nauki złożył oficjalną rezygnację. Powodem jest ciężka sytuacja w kraju. Wojciech Maksymowicz, bo o nim mowa, powróci do zawodu lekarza i podejmie pracę w szpitalu covidowym.

— Zawsze podkreślałem, że najpierw jestem lekarzem dopiero później politykiem — tłumaczył wiceminister podczas konferencji.

Czytaj także: Poznań: Chcieli zaatakować kościół, ale natrafili na tłum narodowców: „Ruszycie Kościół, a będziecie spie***ć k**wy!”

Wracam operować nowotwory mózgu, pracować w klinice Budzik, ale także pomagać chorym na oddziale covidowym w szpitalu w Olsztynie – wyjaśnił.

Ojczyzna jest w potrzebie, najbardziej potrzebuje teraz lekarzy i pielęgniarek — argumentował swoją decyzję Maksymowicz.

Czytaj także: Kobieta rzekomo została pobita przez narodowców. Nagranie pokazało prawdę

Wojciech Maksymowicz jest neurochirurgiem i profesorem nauk medycznych, należy do Porozumienia Jarosława Gowina. Funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego objął w lipcu 2019 roku.

Wiceminister na koniec zaapelował do lekarzy, pielęgniarek oraz położnych, którzy nie pracują aktualnie w zawodzie, aby rozważyli powrót do pracy z powodu ciężkiej sytuacji związanej z trwającą pandemią.

Źródło: DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these