Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował, że w związku z zachorowaniem na koronawirusa trafił do szpitala. 63-letni polityk udostępnił post w mediach społecznościowych.

— Drodzy białostoczanie, COVID-19 nie ominął także mnie. Od wczoraj jestem w szpitalu — oznajmił na Twitterze, dodając, że „zapewne dzięki pełnemu zaszczepieniu choroba przebiega łagodniej”.

Prezydent miasta zalecił jego mieszkańcom, by dbali o siebie i nie wahali się, jeżeli chodzi o szczepienia.

Coraz gorsza sytuacja w Podlaskiem?

— Sytuacja jest oczywiście coraz bardziej poważna z tego powodu, że mamy coraz więcej zakażeń w dziennych raportach, ale w ślad za tym również zwiększa się liczba pacjentów chorych na COVID-19 w naszych szpitalach. Ta liczba już nieco przekracza 100 osób — relacjonował w poniedziałek 27 września wojewoda, który spotkał się z dziennikarzami.

Dodał przy tym, że należy liczyć się z przybywającą liczbą zakażeń, a tym samym pacjentów w szpitalach. On również zaapelował do mieszkańców Białegostoku o rozwagę.

— Bo epidemia jest, ona się rozszerza. Mam nadzieję, że nie zatoczy takich kręgów, że będziemy musieli wielkie obszary naszego szpitalnictwa wydzielać tylko dla pacjentów covidowych, bo to oczywiście będzie osłabiać możliwości działania naszej opieki zdrowotnej w innych obszarach, tych niecovidowych. Stąd też mój gorący apel o to, żeby jak najbardziej podjąć ten wysiłek, żeby uzyskać odporność zbiorową, a to można tylko osiągnąć przez akcję szczepień — mówił wojewoda.

Przeczytaj również:  „Pozwoliliśmy rządzić idiotom”. Sławomir Mentzen nie przebiera w słowach

Zobacz również: Spurek zakazuje jedzenia kanapek z jajkiem? Mocny komentarz Jakiego

Zobacz również: Aktywista zaatakował prezydenta Macrona jajkiem. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Drodzy białostoczanie, #COVID nie ominął także mnie. Od niedzieli jestem w szpitalu. Zapewne dzięki pełnemu zaszczepieniu choroba przebiega łagodniej. Dbajcie o siebie, szczepcie się i pozostańcie zdrowi.

Opublikowany przez Tadeusz Truskolaski Wtorek, 28 września 2021

źródło: wirtualnapolska.pl, polsatnews.pl

(Visited 442 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj