propolski.pl: Policja

Dziennikarka popularnego tabloidu zatrzymana przez policję. Jechała za autokarem… Z imigrantami

Dziennikarka tabloidu „Fakt” Agnieszka Kaszuba poinformowała, że została w poniedziałek wieczorem zatrzymana przez policję. Kilka godzin wcześniej przebywała nieopodal Straży Granicznej intwerweniującej w okolicach Michałowa.

Dziennikarka Agnieszka Kaszuba została zatrzymana w poniedziałek wieczorem przez policję. Reporterka o sytuacji poinformowała w mediach społecznościowych. Według relacji Kaszuby, słyszała ona krzyki i płacz grupy imigrantów wsiadających do autobusu, który ruszył w kierunku Krynek, czyli m.in. w stronę przejścia z Białorusią.

Razem z Michałem Kościem, fotoreporterem z Agencji Forum, którego zabrałam z Michałowa, jechaliśmy za konwojem składającym się z autokaru z imigrantami i dwóch samochodów straży granicznej. Nagle za nami na sygnale pojawiły się dwa radiowozy z komendy wojewódzkiej policji w Białymstoku — przekazała dziennikarka.

Zatrzymanie reporterki miało miejsce około 12 km przed Krynkami i granicą obszaru stanu wyjątkowego. Policjanci najpierw stwierdzili, że Kaszuba złamała przepisy ruchu drogowego, potem zaś wyjaśnili, że dostali zgłoszenie o utrudnianiu działania Straży Granicznej.

Kaszuba podaje, że kontrola funkcjonariuszy trwała godzinę. Reporterkę ukarano mandatem w wysokości 100 złotych za brak trójkąta ostrzegawczego. Rzecznik podlaskiej policji wyjaśnił w rozmowie z telewizją TVN24, że kontrola trwała dłużej, bo kierująca nie wiedziała. gdzie ma w aucie ma gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy.

Przeczytaj również: Marsz równości w Opolu. Publiczne spalenie flagi i kontrowersyjne hasła. Internauci: „To są szkodniki” [WIDEO]

Przeczytaj również: Müller nie wytrzymał po pytaniu od TVN. Spięcie z dziennikarką na konferencji. Poszło o dehumanizację imigrantów

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Dziennikarka popularnego tabloidu zatrzymana przez policję. Jechała za autokarem… Z imigrantami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these