Jeden z lewicowych aktywistów zaatakował prezydenta Francji Emmanuela Macrona jajkiem. Incydent miał miejsce pół godziny po tym, jak polityk rozpoczął wizytę w ostatnim dniu Międzynarodowego Salonu Gastronomii, Hotelarstwa i Żywności w Lyonie. Mężczyzna, który dopuścił się tego czynu, został błyskawicznie zatrzymany przez policję.

Jajko uderzyło w Macrona i odbiło się od jego ramienia, nie brudząc przy tym ubrania. Sprawca tego czynu, który miał na sobie bermudy, został szybko obezwładniony i zakuty w kajdanki. Sprawa pomimo swojego komizmu wywołała niemałe poruszenie wśród ochroniarzy przywódcy Francji.

Aktywista w czasie rzutu jajem miał krzyczeć: ”Vive la révolution!”.

Według ustaleń wywiadu wewnętrznego ataku dopuścił się aktywista skrajnej lewicy. Sam prezydent Macron skomentował to zajście słowami: – Jeżeli ma mi coś do powiedzenia, niech przyjdzie. Ponadto dodał, że z miłą chęcią spotka się z tym mężczyzną.

Wizyta na Międzynarodowych Targach to zaplanowana część kampanii prezydenckiej Macrona. Politykowi towarzyszyli ministrowie małych oraz średnich przedsiębiorstw, turystyki oraz rolnictwa. Prezydent był ugoszczony raczej przyjaźnie, prawdopodobnie z tego względu, że rząd zrobił ostatnio małym przedsiębiorcom prezent i zwolnił z podatku „napiwki”, które daje się opłacać kartą bankową.

To nie pierwsza tego typu sytuacja związana z prezydentem Francji. 8 czerwca Macron dostał w twarz od bezrobotnego mężczyzny związanego z ruchem „żółtych kamizelek”. Skazano go wówczas na cztery miesiące więzienia, opuścił je jednak po zaledwie dwóch.

Sytuacja we Francji pozostawia ostatnio wiele do życzenia i staje się coraz bardziej skomplikowana. W kraju mają miejsce liczne i niebezpieczne protesty, podczas których dochodzi do starć z policją. Wszystko przez to, że obywatele nie godzą się z polityką Macrona i sprzeciwiają obowiązującym restrykcjom oraz ograniczeniom. O tym, co dzieje się we Francji, pisaliśmy już wcześniej na naszym portalu.

Zobacz również: Viktor Orban: Węgrzy są w stanie przetrwać tylko jako chrześcijanie

Zobacz również: Czy Donald Tusk odniesie sukces? Ten sondaż pokazał, że „efekt Tuska” to jedynie złudzenie

Źródło: Le Parisien, NCzas.com, Twitter.com

(Visited 463 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj