Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu dla „Wall Street Journal” i wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji na Ukrainie. Jak podkreślił „nie możemy bać się gróźb Rosji”.

Prezydent RP w rozmowie z dziennikarzami wspomniał również o współpracy z prezydentem Zełenskim.

– Jeśli chcemy osiągnąć jakikolwiek sukces w relacjach z Rosją, w sytuacji, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, możemy go osiągnąć, tylko jeśli zastosujemy brutalną siłę, bo tylko brutalna siła jest w stanie powstrzymać Rosję – wyjaśniła głowa państwa.

Prezydent Andrzej Duda na pytanie o relacje z prezydentem Zełenskim zapewnił, że są w stałym kontakcie telefonicznym.

– Bierze słuchawkę, wybiera mój numer i mówi mi czego Ukraińcy potrzebują, czego potrzebują od nas, albo od innych krajów na całym świecie, bo my oczywiście nie mamy wszystkiego na stanie – powiedział Duda.

Konflikt, jaki wywołał Władimir Putin przekształcił się w największą konfrontację zbrojną w Europie od czasu końca II wojny światowej.
Wielu ekspertów uważa, że rosyjskie działania weszły w nowy etap i niedługo w Donbasie dojdzie do bitwy pancernej. Zachód stale pomaga Ukrainie dostarczając ciężką broń i szkoląc ukraińskich żołnierzy.

Wojna na Ukrainie trwa już dwa miesiące, a Moskwa nazywa ją „specjalną operacją wojskową”. W efekcie całego konfliktu ponad 5 mln Ukraińców wyjechało za granicę. 3 mln z nich znalazło schronienie w Polsce.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Staruszka zniszczyła Tuska: „To jest łobuz! On by Polskę zniszczył” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Donald Tusk: To są znaki nadziei, że zło nie musi zwyciężać

Źródło: wsj.com

(Visited 111 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj