Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że jednym z głównych filarów „Nowego Polskiego Ładu” będzie wsparcie dla najstarszej grupy wiekowej Polaków.

Wsparcie dla seniorów będzie jednym z filarów Polskiego Nowego Ładu przekazał Mateusz Morawiecki.

„Nowy Ład” to niezwykle ambitny projekt społeczno-gospodarczy, mający za zadanie wyprowadzić Polskę z kryzysu pandemicznego. Szczegóły dotyczące „nowego polskiego porządku” są jednak bardzo strzeżone i pozostają niedostępne nawet dla koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości. Wywołało to falę spekulacji na temat tego, czym tak naprawdę „Nowy Ład” będzie i czy w związku z jego wprowadzaniem czeka nas odstąpienie od dotychczasowego modelu gospodarczego.

Według informacji do których dotarło OKO.press, plan Morawieckiego przewiduje podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych oraz emerytur bez podatku do 2,5 tysiąca złotych. Szczegóły w tej kwestii mają zostać ogłoszone na specjalnej konwencji rządu, która odbędzie się 20 marca.

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził powyższe informacje. Szef rządu zamieścił w mediach społecznościowych wpis, którego treść skierowana jest do starszych Polaków.

Kołem zamachowym dla wyjścia z kryzysu będzie nowy program społeczno-gospodarczy: Polski Nowy Ład. Zostaną wdrożone rozwiązania ułatwiające codzienne życie, poprawiające bezpieczeństwo i dostęp do służby zdrowia. Wsparcie dla seniorów będzie jednym z filarów Polskiego Nowego Ładu. Nasz rząd nadal będzie pracował, by z roku na roku Państwa sytuacja materialna była coraz lepsza brzmi komunikat premiera.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

Premier zaznaczył, iż pokolenie obecnych emerytów odegrało w najnowszej historii Polski niebagatelną rolę.

Od pierwszych dni naszych rządów staramy się polepszać Państwa sytuację, również w kwestii materialnej. Tegoroczna waloryzacja rent i emerytur będzie solidna. Dla średniej emerytury podwyżka wyniesie ok. 100 zł, minimalna emerytura wzrośnie o 50 zł do 1250 zł miesięcznie. Przypominam, że w 2015 r. było to zaledwie 880 zł. Już za miesiąc zaczniemy wypłacać po raz kolejny 13. emeryturę zapowiedział szef rządu na Facebooku.

Morawiecki przypomniał również o czołowej obietnicy wprowadzenia czternastej emerytury.

Jeszcze przed epidemią złożyliśmy Państwu obietnicę 14. emerytury w roku 2021. I dziś danego słowa dotrzymujemy. Trwa największy od dziesięcioleci kryzys gospodarczy, ale właśnie w takim momencie wsparcie dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują jest konieczne. Pod ustawą o 14. emeryturze podpis złożył Prezydent Andrzej Duda, a to oznacza, że będziemy mogli ją wypłacić już w listopadzie. Każdy emeryt, który otrzymuje mniej niż 2900 zł brutto dostanie dodatkowo ponad 1000 zł na rękę napisał premier.

Przeczytaj również: „Muszę, bo się uduszę. Nie mogłam po tym zasnąć! Brak empatii, dno!”. Znana aktorka wściekła na TVN24

Przeczytaj również:  Zaskakująca interwencja Grzegorza Brauna. Poseł zabrał z sądu choinkę i wyrzucił do śmieci

Przeczytaj również: Chciał odwiedzić chorego ojca, grozili mu policją. „Albo pan się uspokoi, albo założę panu kaftan!”. Wielka krytyka materiału TVP

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 901 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj