Jak przekazał premier Morawiecki, do tej pory wykonano 6 milionów szczepień. Szef rządu podkreślił, że zrealizowano tym samym wszystkie założone cele, i wyznaczono następne. Dowiadujemy się, że do końca sierpnia mają zostać zaszczepieni w Polsce wszyscy ci, którzy wyrażą na to chęć.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej oznajmił, udało się wykonać zadanie 6 milionów szczepień do końca pierwszego kwartału 2021 roku. Polityk podał również cele na kolejne miesiące.

Zobacz również: Jak rozliczyć podatki z pomocą programu ePIT?

— Do końca drugiego kwartału dokonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy chcą się zaszczepić w Polsce — wyjaśnił Morawiecki.

Zobacz również: Michał Tusk z nową posadą. Został zatrudniony w gdańskim ZTM

Szef rządu wyjawił, że na Unię Europejską wciąż jest wywierany nacisk, by nie było żadnych opóźnień i problemów w związku z dostawami szczepionek. Wszystkie one powinny być dostarczane na bieżąco.

— Nie ma dnia, żebyśmy nie ponaglali odpowiednich instytucji unijnych. Na skutek naszej interwencji została szybciej przyjęta szczepionka Johnson&Johnson. Tu każdy dzień się liczy. Nie ma godziny, nie ma dnia, żeby zwłoka nie kosztowała nas zdrowia i życia — podkreślił.

źródło: niezalezna.pl

(Visited 1 219 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj