Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS Prawo i Sprawiedliwość odnotowało znaczący spadek poparcia. Czy winna jest temu szalejąca inflacja i zamieszanie wokół Polskiego Ładu?

To zaledwie kilka z problemów, z którymi musi mierzyć się w ostatnich tygodniach obóz rządzący. Sondaż pokazał, że szansę na wejście do parlamentu ma nawet sześć ugrupowań.

Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 30,1 proc. badanych, co stanowi spadek o 1,9 pkt proc. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła tym samym jeden z najsłabszych wyników od listopada 2020 roku.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 20,2 proc. głosów, co wskazuje na spadek o 1,9 pkt. proc.

Kolejna pozycja przypadła Polsce 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na 12,1 proc. głosów, co stanowi wzrost o 0,3 pkt. proc.

W Sejmie znalazłaby się także Konfederacja ze wzrostem poparcia. Prawicowa partia może aktualnie liczyć na 8,6 proc. głosów, a w rzeczywistości o 1,5 pkt. proc. więcej.

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Lewica z 7,3 proc., a także PSL z 6 proc.

Jeżeli chodzi o rozkład mandatów, to przedstawia się to następująco: PiS – 187, KO – 119, Polska 2050 – 63, Konfederacja – 39, Lewica – 30, PSL – 23 i Mniejszość Niemiecka – 1.

Sondaż przeprowadzono w dniu 13 stycznia 2022 r. na ogólnopolskiej grupie 1,1 tys. osób.

Zobacz również: Kim Dzong Un mocno schudł. Eksperci podali zaskakujący powód

Zobacz również: Prof. Horban wpadł na pomysł ujarzmienia niezaszczepionych. Tym razem chodzi o alkohol

źródło: Twitter.com, onet.pl

(Visited 151 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj