Według przedstawicielki Włoskiego Instytutu Międzynarodowego, stan polskiej demokracji jest poważnie zagrożony. Eleonora Tafuro Ambrosetti (zajmująca się Rosją i Kaukazem) na antenie TRT World otrzymała radę od eurodeputowanego PiS Dominika Tarczyńskiego.

Obecna w studio Eleonora Tafuro Ambrosetti twierdziła, że polskiej demokracji grozi upadek.

Nie mów tak. Przyjedź do Warszawy. Nie mamy ataków samobójczych, nie mamy gwałtów dokonywanych przez nielegalnych imigrantów i nie mamy tych wszystkich kryminalnych problemów, które macie wy odpowiedział dosadnie europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Głównym tematem dyskusji w TRT World (tureckim publicznym kanale informacyjnym nadającym w języku angielskim) była Rosja. W toczącej się dyskusji podkreślano, że kraje Unii Europejskiej są mocno podzielone, jeśli chodzi o podejście do polityki Moskwy. Pomysł Niemiec i Francji, by nawiązać ponownie bliską współpracę z Kremlem, spalił na panewce, gdyż spotkał się z ostrym sprzeciwem Polski oraz krajów bałtyckich.

Dominik Tarczyński zarzucił Europie Zachodniej, że ta „układa się z Rosją i robi z nią interesy”. Polityk oskarżył niemiecki rząd, że ten podejmuje strategiczne decyzje, nie licząc się ze zdaniem pozostałych państw UE.

Przeczytaj również:  Naczelny propagandysta Kremla nie wytrzymał. Grozi Berlinowi zniszczeniem [WIDEO]

Nie dbają o nasze bezpieczeństwo. Pieniądze, które Władimir Putin zarobi na Nord Stream 2, trafią do jego armii, a jego armia trafi do Gruzji, Ukrainy, krajów bałtyckich, a później może do Polski i innych państw. Wtedy się obudzicie mówił Tarczyński.

Eleonora Tafuro Ambrosetti z Włoch stwierdziła w kontrze, że sama również patrzy sceptycznie na działania Władimira Putina. Ambrosetii dodała jednak, że Polska inaczej powinna się angażować we wzmacnianie Unii Europejskiej. W opinii Włoszki Polska ma być rzekomo najbardziej autorytarnym krajem w całej Wspólnocie. By uzasadnić swoje stanowisko, powołała się przy tym na badania organizacji Freedom House.

Nie mów tak. Przyjedź do Warszawy. Nie mamy ataków samobójczych, nie mamy gwałtów dokonywanych przez nielegalnych imigrantów i nie mamy tych wszystkich kryminalnych problemów, które macie wy odpierał zarzuty Tarczyński, broniąc dobrego imienia polskiej demokracji.

Ty próbujesz nam opowiadać o demokracji? Spójrz na ulice!

Przeczytaj również: „TVP, powinniście badać swoich rozmówców alkomatem przed wywiadem”. Protasiewicz: „Borys się posuwa. Jeśli Tusk jest gorylem, to Trzaskowski jest…

Przeczytaj również:  Lech Wałęsa rozwścieczył Dmitrija Miedwiediewa. Padły mocne słowa

Przeczytaj również: Ile Tusk zarobił na ucieczce z Polski? Prześwietlono mu majątek. Lepiej usiądźcie i weźcie głęboki oddech

źródło: TVP Info

(Visited 3 369 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj