propolski.pl: Dmitrij Pieskow i Donald Trump

“Nie jest daleki od prawdy”. Rzecznik Kremla zgodził się z Donaldem Trumpem

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przyznał rację Donaldowi Trumpowi. Były przywódca Amerykanów w mocnych słowach potępił zachodnią pomoc wojskową dla Ukrainy.

Trump powiedział, że „najpierw przyjadą czołgi, a potem bomby atomowe”. Odniósł się tym samym do postanowienia prezydenta Bidena, który zdecydował o wysłaniu dla Ukrainy 31 czołgów Abrams.

W ocenie byłego prezydenta USA konflikt na Ukrainie nigdy by nie zaistniał, gdyby on wciąż był u władzy.

– Mógłbym wynegocjować zakończenie tej koszmarnej i szybko eskalującej wojny w ciągu 24 godzin. Takie tragiczne marnowanie ludzkiego życia! – uważa były przywódca USA.

Pieskow przyznał rację Trumpowi

Rzecznik Kremla jest zdania, że Trump posiada odpowiednie narzędzia i możliwości, by doprowadzić do końca wojny.

– Chyba pan Trump nie jest daleki od prawdy. Prezydent USA mógłby rzeczywiście, gdyby chciał zakończyć ten konflikt, zrobić to bardzo szybko, wykorzystując swoją zdolność do faktycznego wydawania poleceń reżimowi w Kijowie. Wystarczy dyrektywa dla kijowskiego reżimu z Waszyngtonu, by wszystko się skończyło. Na pewno nie w jeden dzień, nie w dwa. Ale klucz do kijowskiego reżimu jest w dużej mierze w rękach Waszyngtonu. Jednocześnie widzimy, że obecny lider Białego Domu nie chce użyć tego klucza, przeciwnie, wybiera drogę dalszego “pompowania” broni do Ukrainy. Eskalacja napięć odbywa się ze względu na decyzje, które zapadają przede wszystkim w Waszyngtonie i pod presją Waszyngtonu w stolicach europejskich – mówił Pieskow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

źródło: wp / rp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these