Lewicowa aktywistka Klementyna Suchanow zabrała głos podczas debaty zorganizowanej przez ONZ na temat praw kobiet. W jej ocenie sytuacja w Polsce staje się coraz bardziej niepokojąca i niebezpieczna — szczególnie dla żeńskiej części społeczeństwa.

— W Polsce aborcja jest praktycznie niemożliwa. Kobiety są oskarżane, a rząd chce karać za aborcję dokonywaną poza granicami. To kraj bez aborcji. Służby specjalne nas inwigilują, a nasze dzieci są zastraszane — powiedziała Klementyna Suchanow.

Aktywistka mówiła o służbach, które koncentrują się na zastraszaniu liderek „Strajku Kobiet” oraz o dzieciach, które zastrasza władza. Podczas debaty obecny był m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron.

— W Polsce aborcja jest praktycznie niemożliwa. Kobiety są oskarżane, a rząd chce karać za aborcję dokonywaną poza granicami. To kraj bez aborcji. Służby specjalne nas inwigilują, a nasze dzieci są zastraszane itd. To, że rząd nie słucha społeczeństwa jest jasne, ale bardziej niebezpieczne jest to, że oprócz rządu, swoje działania prowadzą dziwne, pseudoreligijne organizacje, nazwijmy je fundamentalistycznymi. Co robią? Próbują wpłynąć na rząd i nasze społeczeństwo, że prawa kobiet nie są celem. Celem jest stworzenie nowego systemu „demokratycznego autorytaryzmu” — tłumaczyła Suchanow.

Przeczytaj również:  Dramat na Podlasiu. Zginęło 3,5-letnie dziecko

Liderka „Strajku Kobiet” zaapelowała o wsparcie, by ratować prawa kobiet, ale przede wszystkim prawa obywatelskie.

— Ta walka jest o wszystko, nie tylko o prawa kobiet, ale o prawa obywatelskie, prawa najbardziej podstawowe. Dzisiaj polskie kobiety toczą uczestniczą w dziwnej wojnie hybrydowej, ale nie jestem tutaj, byście płakali nad losem polskich kobiet. Walczymy od sześciu lat i będziemy nadal walczyć. Uważajcie, bo ci mężczyźni, ci fundamentaliści są wszędzie, nawet tutaj we Francji. Są wszędzie i są dobrze zorganizowani. Ne zostawiajcie nas bez pomocy. Liczymy na was — prosiła podczas debaty ONZ.

Zobacz również: Trzaskowski będzie podwładnym Tuska? Grzegorz Napieralski nie ma wątpliwości [WIDEO]

Źródło: tysol.pl

(Visited 494 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj