propolski.pl: Klementyna Suchanow oskarżona. Będzie miała problemy?

Szokujące słowa Suchanow na konferencji ONZ: „Służby nas inwigilują, a dzieci są zastraszane”

Lewicowa aktywistka Klementyna Suchanow zabrała głos podczas debaty zorganizowanej przez ONZ na temat praw kobiet. W jej ocenie sytuacja w Polsce staje się coraz bardziej niepokojąca i niebezpieczna — szczególnie dla żeńskiej części społeczeństwa.

— W Polsce aborcja jest praktycznie niemożliwa. Kobiety są oskarżane, a rząd chce karać za aborcję dokonywaną poza granicami. To kraj bez aborcji. Służby specjalne nas inwigilują, a nasze dzieci są zastraszane — powiedziała Klementyna Suchanow.

Aktywistka mówiła o służbach, które koncentrują się na zastraszaniu liderek „Strajku Kobiet” oraz o dzieciach, które zastrasza władza. Podczas debaty obecny był m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron.

— W Polsce aborcja jest praktycznie niemożliwa. Kobiety są oskarżane, a rząd chce karać za aborcję dokonywaną poza granicami. To kraj bez aborcji. Służby specjalne nas inwigilują, a nasze dzieci są zastraszane itd. To, że rząd nie słucha społeczeństwa jest jasne, ale bardziej niebezpieczne jest to, że oprócz rządu, swoje działania prowadzą dziwne, pseudoreligijne organizacje, nazwijmy je fundamentalistycznymi. Co robią? Próbują wpłynąć na rząd i nasze społeczeństwo, że prawa kobiet nie są celem. Celem jest stworzenie nowego systemu „demokratycznego autorytaryzmu” — tłumaczyła Suchanow.

Liderka „Strajku Kobiet” zaapelowała o wsparcie, by ratować prawa kobiet, ale przede wszystkim prawa obywatelskie.

— Ta walka jest o wszystko, nie tylko o prawa kobiet, ale o prawa obywatelskie, prawa najbardziej podstawowe. Dzisiaj polskie kobiety toczą uczestniczą w dziwnej wojnie hybrydowej, ale nie jestem tutaj, byście płakali nad losem polskich kobiet. Walczymy od sześciu lat i będziemy nadal walczyć. Uważajcie, bo ci mężczyźni, ci fundamentaliści są wszędzie, nawet tutaj we Francji. Są wszędzie i są dobrze zorganizowani. Ne zostawiajcie nas bez pomocy. Liczymy na was — prosiła podczas debaty ONZ.

Zobacz również: Trzaskowski będzie podwładnym Tuska? Grzegorz Napieralski nie ma wątpliwości [WIDEO]

Źródło: tysol.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these