Tusk nie może już liczyć, że jego powrót będzie prosty  mówi jeden z frakcji tzw. „młodych” w Platformie Obywatelskiej.

Dziennik „Rzeczpospolita”, powołując się na anonimowe źródło Platformy Obywatelskiej, przewiduje że jednym z pierwszych kroków Donalda Tuska na drodze odzyskania władzy w PO będzie rezygnacja jednego z wiceprzewodniczących partii. Z fotela miałaby spaść Ewa Kopacz, co dałoby pretekst Radzie Krajowej do wyboru na jej miejsce byłego premiera. Wówczas utorowałoby to drogę Tuskowi do detronizacji Borysa Budki ze stołka przewodniczącego PO.

Rozmówca „Rzeczpospolitej” twierdzi także, że Tusk chciałby zawiązać koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym oraz Szymonem Hołownią. Koalicja ta miałaby wystartować we wspólnym bloku opozycyjnym.

Planowany jest też szybki jeszcze przed IV falą koronawirusa  objazd po Polsce, obliczony na zrównanie poparcia PO do poziomu poparcia Polski 2050 cytuje „Rzeczpospolitą” serwis wPolityce.pl.
 

Trzaskowski chce pokrzyżować plany Tuska

„Rzeczpospolita” następnie informuje, że powrót Tuska do władz PO nie w smak jest prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu. Były kandydat na prezydenta RP zapowiedział gotowość w walce o fotel szefa PO.

Przeczytaj również:  Niedzielski: Każdy będzie mógł się zrestrukturyzować, ale nieobowiązkowo

Trzaskowski wie, że jeśli teraz nie wejdzie do gry na serio, to przez najbliższe lata może być na bocznym torze wskazuje jeden z frakcji „młodych”. Przeciąganie liny trwa. Tusk nie może już liczyć, że jego powrót będzie prosty.

Przeczytaj również: Kontrowersyjny fragment „1 z 10”. Tadeusz Sznuk powiedział coś, co wkurzyło lewicę…

Przeczytaj również: Powiedziała o 2 słowa za dużo w zagranicznej TV. Tarczyńskiemu puściły hamulce. „(…) ty próbujesz nam opowiadać o demokracji?!”

źródło: Tysol

(Visited 5 279 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Jak to było? Idzie 2 policjantów z psem, podchodzi facet i mówi – przepraszam, panowie, kolega powiedział mi ze widział psa z 2 chujami, chciałem zobaczyć to cudo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj