„Super Express” przekazał w czwartek, że protesty środowisk lewicowych i proaborcyjnych nie zaszkodziły pozycji PiS. Z wyników danych sondażowych wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 41,42 procent poparcia.

Kolejną siłą zaraz za PiS jest Koalicja Obywatelska, która także w tym badaniu zaliczyła ogromny spadek, otrzymując 23,21 procent głosów respondentów. Tuż za największą formacją opozycyjną plasuje się Polska 2050 Szymon Hołowni z 15,25 procent, zamykając podium.

Na czwartym miejscu znalazła się Lewica — 9,73 procent, a trochę dalej za nią Konfederacja. Partia Krzysztofa Bosaka i Janusza Korwin-Mikke dostałaby 5,64 procent głosów przy urnie wyborczej.

Progu wyborczego nie przekroczyłoby Polskie Stronnictwo Ludowe — formacja Kosiniaka-Kamysza zebrała ledwie 3,59 procent.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytutu Badań Pollster w dniach 29 stycznia — 1 lutego w grupie 1081 wyborców. Jak zauważa „Super Express”, tak wysoki wynik partii rządzącej oznacza, że PiS nie traci na protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Tysiące kobiet w całej Polsce buntują się na ulicach polskich miast przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. I kiedy mogłoby się wydawać, że PiS na tym straci, poparcie dla tej partii utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie — czytamy w dzienniku.

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

— Dla większości Polaków priorytetem nie jest temat aborcji, ale skutki pandemii koronawirusa i miejsca pracy — stwierdza zacytowany przez tabloid politolog prof. Kazimierz Kik.

Być może umiarkowanych wyborców zraził wulgarny radykalizm liderek Strajku Kobiet. Polacy nie lubią chamstwa w polityce. A po drugie dla większości Polaków pandemia i jej skutki są dziś najważniejsze — dodaje następnie prof. Antoni Dudek z UKSW.

Przeczytaj również: Miażdżąca większość Polaków chce zniesienia lockdownu. SONDAŻ masakruje rządzących

źródło: Tysol

(Visited 5 078 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Ściema, manipulacja i nic więcej. Jedyny ratunek to wyje… Ich wszystkich z rządu. Jestem za tym aby polityk mógł być w tym zawodzie tylko 2 kadencję i ani minuty dłużej, wtedy mielibyśmy świeżych ludzi co jakiś czas a nie to stare pruchno które tam siedzi i się żywi za nasze ciężko zarobione pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj