Najnowszy sondaż Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat pokazuje, że aż 87 procent Polaków domaga się otwarcia hoteli, barów oraz restauracji. Aż 69,3 procent respondentów wyraziło chęć skorzystania z nich w najbliższym czasie.

Sondaż potwierdził wcześniejsze przypuszczenia, że Polacy mają już powoli dość zarządzonego w grudniu lockdownu. 16,9 procent badanych wyraziło pogląd, że restauracje powinny zostać całkowicie otwarte, a naniesione przez rząd ograniczenia zniesione. Z kolei 34,7 procent respondentów uważa, że restauracje powinno się otworzyć, ale z zachowaniem minimalnego reżimu sanitarnego.

Jedynie 8,2 procent jest przekonana, że obiekty restauracyjne powinny przyjmować klientów zaszczepionych, mających za sobą COVID-19 lub z negatywnym wynikiem testu. Tylko 9,5 procent badanych obstaje przy tym, by restauracje wciąż pozostawały niedostępne.

Jeżeli chodzi o kluby i dyskoteki, aż 48,6 procent badanych w sondażu twierdzi, że należałoby je otworzyć. 41,9 procent wychodzi z założenia, że miejsca imprez powinny być nadal zamknięte.

Badanie pokazuje również, że społeczeństwo chętnie skorzystałoby z usług lokali, gdyby były tylko otwarte. Odwiedziny restauracji z zachowaniem dystansu, maseczek oraz dezynfekcji planowałoby 69,3 procent ankietowanych. 17 procent zaś wyraziło gotowość do zjedzenia posiłku poza domem bez względu na restrykcje.

Polacy popierają także otwarcie małej gastronomii, z usług której zamierzałoby skorzystać 72,6 procent respondentów. Do kawiarni chciałby się udać co trzeci badany, zaś do pubów i barów co drugi. Otwarcie galerii handlowych popiera 89,9 procent ankietowanych.

Jeśli zaś chodzi o kluby fitness czy siłownie swobodnego dostępu do nich domaga się 82,8 proc. badanych. Basenów 73,2 proc. badanych.

Sondaż „Opinie Polaków podczas pandemii SARS-CoV-2” został przeprowadzony w dniach 30-31 stycznia 2021 r. na próbie 1000 dorosłych Polaków.

Przeczytaj również: „Ryzyko”. Szwajcaria nie dopuściła szczepionki na COVID-19 od firmy zachwalanej przez Horbana

Przeczytaj również:  Prof. Simon reklamuje maseczki w TVP. Jego wystąpienie wywołało liczne kontrowersje [WIDEO]

źródło: Nczas

(Visited 507 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here