Poseł PiS Jarosław Krajewski przypomniał, że partia rządząca jest wyjątkowo konsekwentna w obniżaniu podatków, co wyróżnia ją na tle ugrupowań opozycyjnych.

Jak poinformował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki, rząd PiS wprowadził Tarczę Antyinflacyjną 2.0, ponadto obniżony zostanie VAT na gaz, nawozy oraz żywność (do 0 proc) i na paliwa (do 8 proc.).

Nowe przepisy zaczną funkcjonować od 1 lutego 2022 roku.

– To historyczna zmiana podatkowa, która pozwoli zaoszczędzić setki złotych Polakom – ogłosił podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie Jarosław Krajewski. Poseł Prawa i Sprawiedliwości ma nadzieję, że aktualne działania przyczynią się do znaczącej obniżki szalejącej inflacji.

Politycy obozu rządzącego informują, że pozytywnych zmian doświadczą przede wszystkim rodziny z dziećmi. W portfelach rodziców ma zostać nawet 334 złote w okresie sześciu miesięcy po obniżce VAT na artykuły spożywcze.

– Jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy konsekwentni w obniżaniu podatków. To wyróżnia nas od ugrupowań opozycyjnych, które wiele mówią, ale gdy PO rządziła, to podwyższali podatki. My obniżyliśmy podatek PIT, CIT, ale również podnieśliśmy kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł dla wszystkich. Podwyższyliśmy drugi próg podatkowy do 120 tys. złotych – powiedział poseł Jarosław Krajewski.

Przeczytaj również:  „Nie jestem właścicielem niewolników". Korwin-Mikke ostro

Te i inne rozwiązania zostały umieszczone w zapisach programu rządowego o nazwie Polski Ład.

– Rząd premiera Mateusza Morawieckiego realnie proponuje konkretne, radykalne obniżki podatków – dodał Krajewski.

Zobacz również: Lewica wywiesiła zaskakujący transparent: „Taką akcję zrobiliśmy dziś w Sejmie”

Zobacz również: Ryszard Petru chciał zakpić z Polskiego Ładu. Tak zdecydowanej reakcji internautów się nie spodziewał

źródło: TVP.Info, Twitter.com

(Visited 42 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj