Ryszard Petru skomentował w mediach społecznościowych niedawno zaprezentowany przez partię rządzącą Nowy/Polski Ład. Wpis ekonomisty spotkał się jednak ze zdecydowaną odpowiedzią internautów oraz polityków. Tak wielkiej fali krytyki zupełnie się nie spodziewał.

Ryszard Petru bez większego przemyślenia opublikował zdjęcie związane z zamachem na Jana Pawła II, a jego ruch wywołał wiele emocji i kontrowersji wśród użytkowników Twittera.

Polski Ład to nowa inicjatywa PiS-u, a przede wszystkim program społeczno-gospodarczy mający ratować Polskę po kryzysowym czasie pandemii. Petru postanowił odnieść się do programu w mediach społecznościowych, publikując zdjęcie, przedstawiające dwie kobiety klęczące na chodniku. Jedna z nich trzyma papier toaletowy.

Polityk opisał fotografię następująco: „Polski Ład w praktyce”. Ku jego zaskoczeniu wpis ten wywołał wielkie oburzenie ze strony czytelników, w tym również przedstawicieli opozycji.

Zobacz również: Angela Merkel wspomina o szczepieniach trzecią dawką dla seniorów: „Nie możemy zapominać, że koronawirus nie zniknął”

Fotografia klęczących kobiet była wykonana w Wadowicach przez fotografa Chrisa Niedenthala, niedługo po zamachu na papieża Jana Pawła II w 1981 roku. Użytkownicy Twittera zwrócili się do Petru z apelem, by natychmiast usunął ten wpis. Polityk na szczęście szybko ustosunkował się do tej prośby.

Źródło: stefczyk.info

(Visited 877 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj