Szef koncernu Pfizer Albert Bourla poinformował, że opracowywana przez firmę szczepionka przeciwko mutacji Omikron będzie gotowa już w marcu. Dodał jednak, że wciąż nie ma pewności, czy specjalny preparat przeciwko temu wariantowi jest w rzeczywistości konieczny.

— Ta szczepionka będzie gotowa w marcu. Już teraz zaczęliśmy produkcję pewnej ilości — przekazał Bourla w rozmowie z telewizją CNBC. Wyjaśnił, że nowa szczepionka ma również walczyć z innymi krążącymi wariantami koronawirusa.

Biznesmen wyjawił, że produkcja została rozpoczęta pomimo wątpliwości, czy preparat w ogóle zostanie wykorzystany. Zaznaczył, że niektórym krajom zależy jednak na tym, by był przygotowany jak najszybciej.

— Mam nadzieję, że osiągniemy w ten sposób coś, co da o wiele lepszą ochronę zwłaszcza przed infekcjami, bo ochrona przed hospitalizacją i śmiercią jest sensowna z obecnymi szczepionkami, o ile otrzyma się trzecią dawkę — stwierdził szef Pfizera.

Głos w całej sprawie zabrał również dyrektor Moderny Stephane Bancel, który potwierdził, że prace nad preparatem, który ma walczyć z mutacją Omikron, będą zakończone jesienią 2022 roku.

Zobacz również: Lewica wywiesiła zaskakujący transparent: „Taką akcję zrobiliśmy dziś w Sejmie”

Zobacz również: Poseł PiS o obniżaniu podatków: Jesteśmy konsekwentni. To nas wyróżnia

źródło: gazetaprawna.pl, medonet.pl, bankier.pl, YouTube.com

(Visited 441 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj