W TVP Info podczas programu „Strefa Starcia” doszło do niemałej kontrowersji. Przyczyną był poseł Lewicy, a dokładniej słowa, które wypowiedział Maciej Gdula.

Od kilku tygodni trwa spór z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości i szpitalem w Plymouth. Walczącego o życie Polaka już czterokrotnie odłączano od aparatury. O tej sytuacji rozmawiano w „Strefie Starcia” na antenie TVP Info.

To, że jesteśmy po stronie ludzi, to też znaczy, że jesteśmy przeciwko cierpieniu, przeciwko skazywaniu ludzi na to, że cierpią bliscy, cierpią osoby w śpiączce, cierpią kobiety, które nie mogą dokonać aborcji — stwierdził poseł Lewicy.

Czytaj także: Cejrowski nie wytrzymał: „Niemcy długo nie wytrzymali bez pakowania ludzi do obozów”

— Wolałby Pan, żeby ktoś dokonał eutanazji tego człowieka? Żeby ktoś go pozbawił życia? Odłączenie od aparatury to jest pozwolenie, żeby naturalne procesy się zadziały, żeby ten człowiek zmarł — zapytał Maciej Gdula.

Czytaj także: Pfizer wszystkich okłamał? Izrael informuje, że skuteczność szczepionki jest znacznie niższa

Następnie polityk skomentował opinię jednego z internautów, który porównał odłączenie Polaka od aparatury do celi śmierci w Auschwitz, gdzie więźniowie byli głodzeni na śmierć.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Zupełnie nie, bo to jest sztuczne podtrzymywanie. Jeżeli to jest sytuacja naturalna, to postawmy jedzenie obok jego łóżka i zobaczmy, czy jest w stanie zjeść — stwierdził poseł Lewicy.

Źródło: TVP Info

(Visited 462 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj