Z izraelskich źródeł wynika, że efektywność pierwszej dawki szczepionki Pfizer przeciw COVID-19 jest niższa od podawanej przez producenta. Izrael to państwo, które w błyskawicznym tempie rozpoczęło szczepienie swoich obywateli.

W Izraelu coraz więcej osób wątpi w skuteczność szczepionki. Głos w sprawie zabrał między innymi główny doradca izraelskiego rządu ds. epidemii koronawirusa.

— Dane z Izraela pokazują, że efektywność pierwszej dawki szczepionki Pfizer przeciw COVID-19 jest niższa od podawanej przez producenta. Brak pewności, czy szczepionki zapewnią ochronę przed zmutowanymi wariantami koronawirusa — powiedział ekspert, na którego powołują się izraelskie media.

Czytaj także: Wyciekł niewyemitowany program TVN24. Olbrychski szkalował w nim Polaków

Co więcej, choć wielu ekspertów przekonywało, że szczepionka poradzi sobie z innymi mutacjami wirusa. Jednak obecne badania pokazują, że tak nie jest. Aktualna skuteczność szczepionki jest kwestionowana przez głównych doradców ds. epidemii koronawirusa w Izraelu.

Czytaj także: Norwegia: 23 osoby zmarły po przyjęciu szczepionki. „Niepożądane reakcje po przyjęciu preparatu”

Te informacje mogą dać zupełnie nowe światło odnośnie walki z pandemią oraz samej zasadności szczepień.

Źródło: Rzeczpospolita

(Visited 22 585 times, 6 visits today)
Przeczytaj również:  Greta Thunberg domaga się większej cenzury: „Zastanawiam się, czy nadal powinnam korzystać z Facebooka"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here