Niemcy mają zmienić przeznaczenie obozów dla uchodźców, aby przetrzymywać ludzi, którzy wielokrotnie lekceważą przepisy covidowe, wychodząc z domu, gdy powinni przejść kwarantannę — donoszą światowe media takie jak „New York Post”, „Telegraph” czy „Daily Mail”.

Niemcy długo nie wytrzymali bez pakowania ludzi do obozów. Do obozu za złamanie kwarantanny — napisał w mediach społecznościowych pisarz, podróżnik i komentator Wojciech Cejrowski.

Według „Telegraph”, saksońscy oraz brandenburscy urzędnicy zatwierdzili plany przetrzymywania „niepokornych” obywateli w odgrodzonych częściach obozów dla uchodźców, pod nadzorem straży i policji. Inne niemieckie kraje związkowe mają wkrótce pójść za przykładem Saksonii i Brandenburgii.

Sprawa wywołuje oburzenie także w Niemczech. Dziennik „Die Welt” skonsultował się z prawnikami, którzy twierdzą, że rządy krajów związkowych dysponują instrumentami, na mocy których mogą zatrzymać obywateli za łamanie przepisów pandemicznych i kwarantanny. Podstawą ma być federalna ustawa o ochronie zdrowia, uchwalona przez Bundestag w marcu i nowelizowana w listopadzie 2020 roku.

Wschodnia Saksonia potwierdziła plany przetrzymywania kwarantanny na odgrodzonej części obozu dla uchodźców, który ma powstać w przyszłym tygodniu

Przeczytaj również: Niemcy będą przetrzymywać niepokornych w obozach dla uchodźców. „Długo nie wytrzymali

źródło: Tysol

(Visited 10 896 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj