Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił współpracę programową z Pawłem Kukizem. Politycy podczas wspólnej konferencji prasowej przedstawili szczegóły porozumienia.

— To jest porozumienie, które zakłada, iż my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz’15, a nasi koledzy będą wspierać Polski Ład — powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, stwierdzając, że Paweł Kukiz „ma wiele bardzo interesujących pomysłów, które mogą zmienić jakość polskiej demokracji, jakość polskiego życia publicznego”.

— My podejmiemy to ryzyko — bo to jest czasem trochę ryzykowne — wprowadzenia tego w życie, oczywiście w taki sposób, żeby w każdym wypadku było to zgodne z konstytucją. A z drugiej strony wsparcie ze strony tej grupy, tej formacji, jest dla nas dzisiaj bardzo ważne z punktu widzenia arytmetyki parlamentarnej, ale jest także bardzo ważne, bo oznacza rozszerzenie spektrum politycznego, także spektrum poglądów. Tutaj chodzi mi o poglądy obywateli, do których możemy dotrzeć, których możemy przekonywać — podkreślił Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości oświadczył, że w tej sprawie „bardzo liczy na współpracę”, ponieważ „sprawność Pawła Kukiza w przekonywaniu i mówieniu do społeczeństwa jest niezwykła”.

Przeczytaj również:  Leszczyna ubóstwia nowy program Platformy: Mamy dzisiaj jeszcze lepsze pomysły

Następnie głos zabrał Paweł Kukiz, który nie krył entuzjazmu w związku z nową współpracą.

— Chciałem się podzielić swoją radością z faktu podpisania porozumienia programowego z Prawem i Sprawiedliwością. Po raz pierwszy przynajmniej od sześciu lat, pojawiła się realna szansa na wprowadzenie kluczowych z mojego punktu widzenia zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego z ustroju połowicznie demokratycznego, z demokracji partyjnej — powiedział były kandydat na prezydenta. Kukiz ocenił, że „Prawo i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica to jest w tej chwili jedyna opcja władna, żeby przegłosować, wprowadzić te zmiany ustrojowe”.

Zobacz również: Christian Eriksen udzielił pierwszej wypowiedzi po zawale serca: „Nie poddam się”

Muzyk stwierdził, że jego ugrupowanie nie będzie miało problemu ze wsparciem Polskiego Ładu. Podziękował Prawu i Sprawiedliwości za zainspirowanie się kilkoma pomysłami Kukiz’15 w ubiegłej kadencji, chociażby w kwestii kwoty wolnej od podatku czy wykorzystania Internetu do konsultacji z obywatelami.

— To jest jeden z ważniejszych dni w moim życiu. Liczę na owocną współpracę, liczę na to, że jeszcze za mojego życia, w końcu Polska uzyska takie prawo, gdzie będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy państwem w pełni demokratycznym — zaznaczył Kukiz.

Przeczytaj również:  Obajtek zdradził, jak zapłacić mniej za paliwo: „Od poniedziałku do końca wakacji”

Zobacz również: Gigantyczna awaria wodociągów w Warszawie. Woda, wszędzie woda! [FOTO]

Źródło: polsatnews.pl, onet.pl

(Visited 203 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj